Assa Abloy

Kolejny przetarg na nieruchomość PKS Poznań

Wizualizacja kompleksu przy ul. Matyi w Poznaniu
Wizualizacja kompleksu przy ul. Matyi w Poznaniu
Nieruchomość w Poznaniu, na której powstać może kompleks biurowo-mieszkalny, nadal czeka na inwestora.

PKS Poznań we współpracy z firmą DTZ ogłosił drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości znajdującej się przy ul. Stanisława Matyi 1 w Poznaniu. Pierwsza licytacja miała miejsce 18 października, a cena terenu wynosiła około 116 mln zł. 8 listopada ogłoszono kolejny przetarg. Cena nieruchomości spadła do 98,7 mln zł. Aby wziąć udział w licytacji należy wpłacić 5 proc. ceny wywoławczej do 11 grudnia bieżącego roku. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowane jest na 16 grudnia.


 

Teren poddawany licytacji ma powierzchnię około 3 ha. Na terenie znajdował się pierwotnie dworzec autobusowy, który przeniesiono do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Docelowo na nieruchomości powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami na parterze, a także cztery budynki biurowo-usługowe. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest Pracownia Architektoniczna Grzegorza Czerwińskiego.


 

Projekt zakłada realizację kompleksu, który oferować będzie 62 670 mkw. powierzchni biurowo-usługowej, 15 335 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz 20 370 mkw. powierzchni mieszkaniowej (371 mieszkań). Użytkownicy korzystać będą mogli z 1172 miejsc parkingowych.


 

Warunki zabudowy przedmiotowego terenu zostały określone w Decyzji wydanej w kwietniu 2013 roku.


 

Atutem nieruchomości jest jej lokalizacja w ścisłym cenrum Poznania. Jest to jeden z niewielu terenów w tym rejonie, który został przygotowany pod inwestycje komercyjne. W pobliżu znajduje się centrum handlowe Poznań City Center.


0.0
Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz