bcb wrzesień 2020

Pozwolenie na użytkowanie dla Alchemii

Alchemia w Gdańsku
Alchemia w Gdańsku
Wielofunkcyjny kompleks w Gdańsku – Alchemia – zdobył pozwolenie na użytkowanie.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu w lutym 2014 roku. Natomiast już 2 stycznia zacznie funkcjonować w Alchemii centrum rekreacyjno-sportowe.


 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie gdańskiego kompleksu 5 grudnia. Rzetelność wykonania wszelkich prac oraz przygotowania stosownej dokumentacji sprawiły, że procedury odbiorowe przebiegły bardzo sprawnie. Zarówno służby straży pożarnej, jak i San-Epid-u, nie miały żadnych zastrzeżeń, co w przypadku tak dużych obiektów i spełniających wiele funkcji, nie jest łatwe do osiągnięcia – skomentowała Edyta Korycka, Dyr. Działu Planowania Inwestycji w firmie Torus, która jest deweloperem Alchemii.


 

Decyzja dotyczy całości obiektu. I etap kompleksu oferuje 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Na początku przyszłego roku rozpocznie działalność centrum rekreacyjno-sportowe, które na ponad 4600 mkw. pomieści m.in. baseny, siłownię, salę fitness, halę sportową i strefę wspinaczki. W lutym natomiast zostanie uruchomiona restauracja z funkcją dziennej kantyny oferująca cztery kuchnie świata. Aktualnie najemców znalazło 50 proc. powierzchni Alchemii, a przed jej oficjalnym otwarciem, wyznaczonym na 2 stycznia 2014 roku, planowane jest wynajęcie ok. 80 proc. obiektu. II etap dostarczy na trójmiejski rynek blisko 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2600 mkw. powierzchni usługowej.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz