Assa Abloy

Pozwolenie na użytkowanie dla Browaru Lubicz

Browar Lubicz w Krakowie
W ramach projektu inwestor odrestaurował zabytkowy Pałac Goetzów
Pierwszy etap prestiżowego krakowskiego projektu rewitalizacyjnego uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Firma Balmoral Properties informuje, iż pierwszy etap inwestycji Browar Lubicz może już być użytkowany. Projekt znajduje się w centrum Krakowa i składa się z powierzchni mieszkaniowych, usługowo-handlowych i biurowych.

 

W ramach projektu inwestor odrestaurował zabytkowy Pałac Goetzów, zmieniając go w ekskluzywny biurowiec. W kompleksie odrestaurowano również inne pofabryczne budynki, takie jak dawna Portiernia, Susznia Słodu, Słodownia, a także Maszynownia i Kotłownia z kominem. Budynek Maszynowni i Kotłowni oferować będzie przestrzenie handlowo-usługowe.

 

Łącznie inwestycja dostarczyła na krakowski rynek 4600 mkw. powierzchni handlowej i 1900 mkw. powierzchni biurowej. Pierwszy etap Browaru Lubicz dopełniają dwa nowe budynki apartamentowe, w których znajduje się 137 mieszkań. Architektura kompleksu została starannie przemyślana: zabytkowe budynki z czerwonej cegły komponują się z klinkierową elewacją apartamentowców. Architektura i kolorystyka projektu nawiązuje do budynków przemysłowych z XIX wieku.

 

Pierwszy etap Browaru Lubicz wyceniony został na około 100 mln zł. Kompleks otwarty jest nie tylko dla mieszkańców i najemców powierzchni biurowych, lecz również dla wszystkich mieszkańców miasta. W drugiej fazie inwestycji powstaną trzy budynki apartamentowe, oferujące 130 mieszkań.


0.0
Napisz pierwszy komentarz