EKO Alchemia oficjalnie otwarta

Sławomir Gajewski, Prezes spółki Torus
Małgorzata Dobrowolska, właścicielka firmy Torus
17 stycznia miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku.

Podczas uroczystego otwarcia Alchemii zaprezentowano, w jak unikatowy sposób kompleks łączy funkcję biurową z rekreacyjno-sportową. Deweloper inwestycji, Torus, podzielił się również informacją o rozpoczęciu budowy kolejnego, drugiego etapu kompleksu.


 

Wierzę, że w tym budynku uaktywnią się cechy dawnych alchemików, takie jak kreatywność, mądrość, upór w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, a także umiejętność pokonywania wszelakich życiowych trudności. Tutejsi alchemicy nie stworzą może eliksiru nieśmiertelności, ale zapewne pomogą w zwalczaniu przewlekłej choroby, jaką jest kryzys w gospodarce – powiedziała podczas otwarcia Małgorzata Dobrowolska, właścicielka firmy Torus, dewelopera Alchemii, a także właścicielka i Redaktor Naczelna Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.


 

Budowa Alchemii rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstały dwie biurowe wieże – 8-kondygnacyjna Aurum oraz 6-kondygnacyjna Platinum – połączone wspólną podstawą. Dostarczyły one ponad 16 700 mkw. powierzchni biurowej. W kompleksie znajdują się również ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, zajmujące blisko 4600 mkw. powierzchni, na której zlokalizowane są m.in. baseny, sauny, sale fitness czy strefa wspinaczki. W części usługowej znajduje się natomiast restauracja Bazar Smaków, oferująca dania z czterech kuchni świata.


 

Kompleks uzyskał pozwolenie na użytkowanie na początku grudnia 2013 roku, a część sportowo-rekreacyjna została otwarta na początku stycznia. Pierwsi najemcy, wśród których wymienić można takie firmy jak Kemira, Grupa Progres oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, rozpoczną pracę w Alchemii w lutym. Kompleks certyfikowany jest w systemie oceny LEED i jako pierwszy budynek w Trójmieście otrzymał precertyfikat na najwyższym poziomie – Platinum.


 

W dniu otwarcia Alchemia osiągnęła poziom komercjalizacji ponad 70 proc. Firma Torus oficjalnie potwierdziła rozpoczęcie budowy kolejnego etapu. Kiedy zaczynaliśmy budowę Alchemii, wiele osób z niedowierzaniem patrzyło na ten projekt. Niektórzy odradzali nawet jego realizację, mówiąc, że jest zbyt odważny. Dzisiaj nikt nie ma już chyba wątpliwości, że udało nam się stworzyć coś wyjątkowego. Chciałbym też oficjalnie zakomunikować, że rozpoczęliśmy pracę nad drugim etapem Alchemii, którego zarówno funkcjonalność jak i oferta usług towarzyszących doskonale uzupełni istniejący I etap, by sprostać Państwa oczekiwaniom – powiedział Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.


 

II etap kompleksu ma nawiązywać architektonicznie do pierwszego i oferować blisko 21 000 mkw. powierzchni biurowej, a także ponad 2600 mkw. powierzchni towarzyszącej. W ramach tej drugiej ma powstać centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem oraz część handlowo-usługowa. Obiekt również jest certyfikowany w systemie LEED.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz