Kinnarps 01.06-30.06

Bahlsen nadal inwestuje w Krakowie

Dostawca wyrobów cukierniczych otrzymał już drugie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego udzielił pierwszego w 2014 roku zezwolenia na prowadzenie działalności w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Otrzymała jest firma Bahlsen Polska sp. z o.o., działająca na międzynarodowym rynku spożywczym. Jednocześnie jest to 146 zezwolenie wydane przez KPT od początku istnienia spółki, czyli od 1997 roku.


 

Dla firmy Bahlsen Polska jest to już drugie zezwolenie w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 32 mln zł, a także utworzyć 30 nowych miejsc pracy. Firma realizować będzie projekt w podstrefie Skawina. W istniejącym już zakładzie ma zostać uruchomiona nowa linia produkcyjna.


 

Bahlsen Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Bahlsen, firmy pochodzącej z Niemiec. Grupa działa na międzynarodowym rynku spożywczym w segmencie ciastek i ciast pakowanych i jest czołowym w Europie dostawcą wyrobów cukierniczych.


 

Krakowska specjalna strefa ekonomiczna obejmuje obszar 628 hektarów i zarządzana jest przez Krakowski Park Technologiczny. Zlokalizowana jest na terenach województwa małopolskiego oraz podkarpackiego, gdzie pomoc publiczna z tytułu inwestycji na terenie sse jest najwyższa w Polsce. W ramach specjalnej strefy ekonomicznej znajduje się 25 podstref na terenie 23 gmin. Inwestorzy mają do dyspozycji tereny greenfield, a także przestrzeń biurową do wynajęcia.


0.0
Napisz pierwszy komentarz