Vantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoCity Space logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKontor logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Trzy polskie miasta silne na światowej mapie outsourcingu

W najnowszym raporcie firmy Tholons, prezentującym najlepsze lokalizacje outsourcingowe świata, Kraków, Warszawa i Wrocław umacniają swoje pozycje.

Kraków, który jako pierwsze miasto z Europy Środkowo-Wschodniej znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations, w najnowszej edycji wspiął się o jedno oczko w górę i zajął 9 miejsce. Tym samym przegonił Dublin i jest najwyżej uplasowanym miastem z Europy. Lepszy wynik mają jedynie lokalizacje z Indii i Filipin.

 

Stolica Małopolski nie jest jedynym polskim miastem, które wyróżnia się na światowej mapie outsourcingu. Wysokie pozycje zajmują również Warszawa i Wrocław. Ta pierwsza awansowała w najnowszym rankingu o cztery pozycje i zajęła 32 miejsce. Na uwagę zasługuje również Wrocław, który przeskoczył aż o dziesięć oczek i uplasował się na 65 pozycji.

 

Pierwsze miejsca rankingu nadal zdominowane są przez lokalizacje indyjskie. Na pozycji lidera, bez zmian, pozostaje Bangalore. Nastąpiła natomiast zmiana wicelidera, którym została Manila (stolica Filipin), a Bombaj spadł na miejsce trzecie. Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce (prócz wspomnianej zamiany Krakowa z Dublinem) pozostały bez zmian.

 

Jak wynika z danych ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych) w Polsce funkcjonuje już ponad 400 centrów usług biznesowych, które zatrudniają ponad 100 000 osób. Dynamika wzrostu zatrudnienia w tym sektorze plasuje się na poziomie ok. 20 proc. i charakteryzuje się największą stabilnością wśród wszystkich państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Kraków wybija się na tle polskich miast, odpowiadając za ok. 23 proc. pracowników sektora BPO w Polsce, z zatrudnieniem na poziomie 25 000, jak podaje ABSL w raporcie Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2013.


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
mantra