bcb wrzesień 2020

Nie ma chętnych na działkę PKS Poznań

Wizualizacja kompleksu, który może powstać na nieruchomości sprzedawanej przez PKS Poznań
Wizualizacja inwestycji, która może powstać w Poznaniu
Spółka PKS Poznań, po nieudanych próbach sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości przy ul. Stanisława Matyi w Poznaniu, ogłosiła procedurę rokowań.

PKS Poznań S.A. prowadzi, do tej pory bezskuteczne, próby sprzedaży nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Stanisława Matyi 1 w Poznaniu. 4 lutego bieżącego roku została ogłoszona sprzedaż w drodze rokowań. Wcześniej PKS ogłaszał przetargi, w których cena spadła z ok. 116 mln zł do 98,7 mln zł.


 

Inwestorzy mają czas do 21 marca br., aby złożyć ofertę. Następnie przeprowadzone zostaną rozmowy z zainteresowanymi stronami i do 30 kwietnia ma zostać wyłoniony podmiot, z którym PKS zawrze list intencyjny, który pozwoli na przeprowadzenie szczegółowego due diligence nieruchomości.


 

Procedura rokowań jest bardziej korzystna dla kupującego niż procedura przetargowa. Ogranicza ryzyko i jest bardziej przystępna, gdyż daje możliwość składania ofert wariantowych, a także negocjacji dodatkowych warunków przeprowadzenia transakcji.


 

Wystawiona na sprzedaż nieruchomość znajduje się w ścisłym centrum Poznania, w pobliżu galerii handlowej Poznań City Center Development, w otoczeniu zabudowy usługowo-mieszkaniowej. Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy z kwietnia 2013 roku oraz z koncepcją opracowaną przez Pracownię Architektoniczną Grzegorza Czerwińskiego, nieruchomość zostanie zabudowana sześcioma budynkami: dwoma mieszkalnymi wielorodzinnymi z usługami na parterze oraz czterema obiektami biurowo-usługowymi. Łącznie kompleks oferować będzie 62 670 mkw. powierzchni biurowo-usługowej, 15 335 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz 20 370 mkw. powierzchni mieszkaniowej. W projekcie uwzględniono również 1172 miejsca parkingowe.


 

W procesie sprzedaży spółka PKS Poznań jest reprezentowana przez DTZ.


0.0
Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz