Assa Abloy

EKO Na Dolnym Mokotowie powstanie kompleks biurowy w otoczeniu zieleni

Neopark w Warszawie
Uzyskanie pozwolenia na budowę Neopark planowane jest w tym roku
Neopark to nowa inwestycja biurowa firmy Yareal, która powstanie u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek w Warszawie.

Inwestycja biurowa zaprojektowana została w oparciu o koncepcję kampusu – firma Yareal planuje połączyć funkcję biurową z rekreacyjno-wypoczynkową. Neopark składać się będzie z dwóch kameralnych budynków z całkowicie przeszkloną fasadą, które dysponować będą łącznie ok. 24 000 mkw. powierzchni biurowej. Centralną częścią projektu będzie wewnętrzny, zielony dziedziniec. Na parterze zlokalizowana będzie restauracja z tarasem, a całość dopełniać będą punkty usługowo-handlowe. Inwestor planuje stworzyć również ścieżki do biegania, klub fitness oraz udogodnienia dla rowerzystów, takie jak ścieżki rowerowe i miejsca postojowe dla dwuśladów.

 

Tworzymy kameralny obiekt z zielonymi przestrzeniami zachęcającymi do relaksu oraz rekreacji w chwilach wolnych od pracy. Zależy nam na zagwarantowaniu nie tylko komfortowych warunków pracy dla naszych najemców, ale również na stworzeniu udogodnień zachęcających do aktywnego wypoczynku – podkreśla Katarzyna Oleksińska, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami Biurowymi Yareal Polska.

 

Neopark certyfikowany będzie w systemie oceny budynków zrównoważonych BREEAM. Oznacza to, że w obiekcie zostaną zastosowane rozwiązania energooszczędne i przyjazne środowisku. Aby zapewnić dobre doświetlenie stanowisk pracy, w projekcie uwzględniono duże przeszklone płaszczyzny elewacji na całej wysokości biura. W budynkach znajdą się także tarasy, które zostaną oddane do dyspozycji najemców, a także m.in. uchylne okna i nowoczesny system klimatyzacji. Za projekt architektoniczny Neopark odpowiada pracownia JEMS Architekci.

 

Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek, w niewielkiej odległości od Galerii Mokotów i Lotniska Chopina. Jest to kolejny projekt biurowy firmy Yareal w Warszawie. Firma ma w swoim portfolio również takie inwestycje jak Renaissance, Mokotowska Square, Cristal Park oraz obecnie komercjalizowany Oxygen Park.

 

Pozwolenie na budowę Neopark powinno zostać wydane jeszcze w tym roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz