Giant

Budowa nowej siedziby PSG zakończona

Nowa siedziba PSG w Warszawie
Elewacja zaprojektowana została z ustawionych piono płyt granitowych
Ukończono budowę budynku biurowego, zlokalizowanego przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie.

Zgodne z harmonogramem zakończono prace przy budowie zespołu biurowo-usługowo-mieszkalnego przy ul. Kruczkowskiego, realizowanego przez Powiśle Park sp. z o.o. Inwestycja otrzymała prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Odbiór projektu od generalnego wykonawcy, firmy Budimex S.A., ma nastąpić jeszcze przed końcem marca br.

 

W ramach kompleksu powstał budynek biurowy klasy A, który stanie się siedzibą Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. (PSG), oraz pięć budynków apartamentowych NA POWIŚLU.

 

Biurowiec, poprzez kształt i elewację, stworzoną z ułożonych pionowo płyt granitowych, nawiązuje do palnika gazowego. Obiekt znajduje się u zbiegu ul. Kruczkowskiego i Ludnej, na terenie, który od 150 lat należy do gazownictwa warszawskiego. Na siedmiu kondygnacjach nadziemnych powstały lokale biurowe i usługowe, natomiast na trzech podziemnych – miejsca parkingowe. Łącznie budynek oferuje ok. 25 000 mkw. powierzchni użytkowej, w tym 6 813 mkw. biur. Na parterze nowej siedziby PSG znajdą się stanowiska obsługi klientów, natomiast na pierwszym piętrze zlokalizowano centrum konferencyjne, z salami na 200 i 20 osób. Od strony placu oddzielającego budynek od części apartamentowej przeznaczono miejsce na restaurację, która prócz obsługi klientów zewnętrznych prowadzić będzie także catering dla centrum konferencyjnego.

 

W projekcie zdecydowano się na montaż nowoczesnych rozwiązań klimatyzacyjnych, zasilania opartego na trójgeneracji gazowej oraz systemu zarządzania BMS.

 

Projekt budynku powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates. Głównym projektantem był prof. Stefan Kuryłowicz – a następnie prof. Ewa Kuryłowicz i arch. Marcin Goncikowski. Inżynierem Kontraktu jest Grontmij Polska Sp. z o.o.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Anonymous :
Spółka buduje sobie siedzibę dla 4 prezesów, 14 dyrektorów departamentów i 38 kierowników biur, 400 pracowników ,wszyscy z odpowiednio wysokimi pensjami a w byłych spólkach gazownictwa zwalnia sie 1200 osób.Czyzby się dalo sie eksploatować przez małokompetentne biurwy?
24 marca 2014 06:58