Real Estate Management Congress

EKO Wybrano wykonawcę Domaniewska Office Hub

Domaniewska Office Hub w Warszawie
Domaniewska Office Hub w Warszawie
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości wybrała firmę Unibep na generalnego wykonawcę swojej warszawskiej inwestycji biurowej.

Domaniewska Office Hub, biurowiec klasy A na warszawskim Mokotowie, ma być pierwszą wspólną realizacją Grupy PHN i Unibepu. Umowa zawarta między firmami opiewa na kwotę ok. 107 mln zł netto. Budynek ma zostać ukończony na przełomie II i III kwartału 2015 r. Unibep odpowiedzialny jest za całościową realizację kompleksu.

 

Domaniewska Office Hub to jedna z czołowych inwestycji Grupy PHN. Zdecydowaliśmy się powierzyć generalne wykonawstwo firmie Unibep z uwagi na jej wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku, co gwarantuje najwyższą jakość współpracy. W ramach umowy powstanie kompleks biurowy optymalny od strony funkcjonalnej i ekonomicznej, idealnie odpowiadający na zapotrzebowanie rynku. To pozwala nam sądzić, że Domaniewska Office Hub zostanie z entuzjazmem przyjęta przez najemców – mówi Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. odpowiedzialny za nowe projekty inwestycyjne Spółki.

 

Unibep jest generalnym wykonawcą wielu biurowców na terenie Warszawy, m.in. przy ul. Grzybowskiej, Cichej oraz na terenie Okęcie Business Park.

 

Unibep w ostatnich latach oprócz świetnie rozwiniętego budownictwa mieszkaniowego staje się rozpoznawalnym generalnym wykonawcą wysokiej klasy biurowców – potwierdza Jan Mikołoszuko, Prezes Zarządu Unibep S.A. Bardzo nas cieszy, że spółka z Bielska Podlaskiego z sukcesem stawia duże obiekty biurowe dla tak znakomitych inwestorów jak Polski Holding Nieruchomości. Budynek przy ul. Domaniewskiej to nasza największa realizacja tego typu w Warszawie, tym bardziej jest to dla nas wyróżnienie i bardzo ciekawe wyzwanie, któremu z przyjemnością sprostamy – dodaje.

 

Domaniewska Office Hub powstaje przy ul. Domaniewskiej 37c, w sąsiedztwie Galerii Mokotów i ul. Wołoskiej. Na 7 kondygnacjach budynku znajdzie się 22 000 mkw. powierzchni biurowej. Na dwupoziomowym parkingu podziemnym zaplanowano 394 miejsca postojowe. Inwestycja realizowana jest zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Very Good.

 

Za projekt architektoniczny biurowca odpowiada konsorcjum Juvenes – Projekt Sp. z o.o. oraz DDJM Biuro Architektoniczne. Zarządcą Domaniewska Office Hub jest ARCADIS / EC Harris, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma Cushman & Wakefield.


0.0
Napisz pierwszy komentarz