Olivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoRIS Kotes logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoTétris Poland logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Penta inwestuje 45 mln euro w biurowiec w Warszawie

Florentinum, projekt Penta Investments
Florentium znajduje się w Pradze
Penta Investments zakupiła działkę na warszawskim Mokotowie i planuje budowę inwestycji biurowej.

Działająca w Środkowej Europie grupa inwestycyjna poinformowała o kupnie działki budowlanej na skrzyżowaniu ul. Domaniewskiej i Postępu w Warszawie. Penta Investments chce zainwestować łącznie ok. 45 mln euro (w tym cena zakupu i koszty budowy).

 

W planach firmy jest realizacja biurowca oferującego łącznie 24 500 mkw. powierzchni najmu brutto. Na parterze powstaną punkty usługowo-handlowe, natomiast pozostałe powierzchnie przeznaczone będą pod funkcje biurowe. Penta Investments jest obecnie na etapie wyboru zespołu architektów - informuje Damian Grzywacz, business development manager w warszawskim biurze Penta Investments. Budowa ma rozpocząć się jesienią 2015 r. i potrwać 18 miesięcy.

 

Ta transakcja to pierwszy i bardzo ważny krok w budowaniu pozycji Penta na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce – powiedział Jozef Oravkin, Partner zarządzający Penta. Dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja zaowocowała wartościowym obiektem na mapie warszawskich nieruchomości, tak jak te, które zrealizowaliśmy już na innych rynkach.

 

Podczas transakcji zakupu doradzała firma Savills.

 

Dla Penta Investments jest to pierwszy projekt na rynku nieruchomości w Polsce. Segment nieruchomości odpowiada za 20 proc. wartości portfolio inwestycyjnego grupy. W 2013 r. Penta łącznie wybudowała 158 600 mkw. powierzchni GLA, z czego zdecydowaną większość (92 proc.) stanowiły obiekty biurowe. Wśród kluczowych projektów grupy wymienić można Digital Park w Bratysławie (74 000 mkw.) czy też Florentinum w Pradze (57 000 mkw.).


0.0
Tagi: Savills
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra