Assa Abloy

EKO Trzy biurowce Ghelamco zmienią właściciela

Łopuszańska Business Park
Łopuszańska Business Park
Do UOKiK wpłynął wniosek funduszu SOF-IX International Holdings o zgodę na zakup trzech nieruchomości biurowych.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o zgodę na nabycie przez fundusz SOF-IX International Holdings mienia trzech spółek (Ghelamco GP 2 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością KBP S.K.A. z siedzibą w Warszawie, Ghelamco GP 4 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością M12 S.K.A. z siedzibą w Warszawie oraz Ghelamco GP 3 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ŁBP S.K.A. z siedzibą w Warszawie) należących do Ghelamco. W ich portfelach znajdują się trzy projekty biurowe: Katowice Business Point, T-Mobile Office Park oraz Łopuszańska Business Park.

 

Katowice Business Point znajduje się w sąsiedztwie centrum handlowego „Silesia” w Katowicach. Biurowiec oferuje 17 000 mkw. powierzchni na 11 kondygnacjach. Do dyspozycji użytkowników oddano również 200 miejsc postojowych na trzypoziomowym parkingu podziemnym. Wśród najemców obiektu wyróżnić można HSBC, PTU, grupę medialną PTWP czy też Polską Grupę Dealerów. Obiekt został ukończony w 2010 r. i uzyskał certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Very Good.

 

T-Mobile Office Park znajduje się przy ul. Marynarskiej 12 w Warszawie. Kompleks został oddany do użytku w maju 2013 roku. Głównym najemcą obiektu jest operator sieci komórkowej T-Mobile, który zajmuje 27 000 mkw. powierzchni, czyli 70 proc. dostępnych biur. W biurowcu 4600 mkw. wynajął również Citibank International. Łącznie w budynku znajduje się niemal 40 000 mkw. powierzchni. Inwestycja powstała zgodnie z wymagania certyfikatu środowiskowego BREEAM na poziomie Excellent.

 

Kompleks Łopuszańska Business Park został oddany do użytku w maju 2013 r. Został zrealizowany przez Ghelamco na warszawskich Włochach i powstawał od połowy 2012 r. Inwestycja składa się z dwóch niezależnych budynków, łącznie oferujących ok. 17 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek A dostarcza na rynek ok. 8 167 mkw, natomiast budynek B – ok. 8 357 mkw. Użytkownicy korzystać mogą z podziemnego parkingu, gdzie znajduje się 320 miejsc postojowych oraz 18 miejsc na poziomie parteru. Kompleks zdobył certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz