Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoBusiness House logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoRIS Kotes logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

47 mln euro na finansowanie projektu HB Reavis

Gdański Business Center w Warszawie
Gdański Business Center w Warszawie
Kredytu na finansowanie Gdański Business Center w Warszawie udzieliły Bank Zachodni WBK i BNP Paribas.

Spółka HB Reavis podpisała umowę kredytową opiewającą na kwotę 46,8 mln euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie budynku A wchodzącego w skład kompleksu biurowego Gdański Business Center. Jest to już druga pozytywna dla nas decyzja kredytowa na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, która potwierdza jakość naszych projektów oraz wiarygodność i stabilną pozycję HB Reavis – skomentował Stanislav Frnka, CEO HB Reavis Poland.

 

Kredytu udzieliło konsorcjum Banku Zachodniego WBK i BNP Paribas Bank Polska. Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z HB Reavis z uwagi na dynamiczny rozwój firmy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli również okazję wspierać kolejne projekty inwestycyjne tej grupy w Polsce – wyjaśnił Brendan Long, Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości Banku Zachodniego WBK.

 

Gdański Business Center postrzegamy jako jeden z najciekawszych obecnie projektów biurowych w Warszawie. Podejmując decyzję o przyznaniu finansowania wysoko oceniliśmy jego jakość i profesjonalne przygotowanie, unikalną architekturę oraz znakomitą lokalizację, dzięki czemu niewątpliwie spotka się z uznaniem rynku – dodał Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w BNP Paribas Banku Polska.

 

Gdański Business Center składa się z dwóch budynków: szesnastopiętrowego A oraz ośmiopiętrowego B, które dysponują odpowiednio 30 000 mkw. i 15 600 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja znajduje się u zbiegu ul. Inflackiej i Andersa. W biurowcu B jest już pierwszy najemca – firma SNC Lavalin, a kolejny (Coloplast) wkrótce do niego dołączy. Budynek A ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2014 r., a powierzchnie w nim już wynajęły firmy takie jak KPMG i Provident.

 

Budowa drugiego etapu kompleksu Gdański Business Center ma rozpocząć się jesienią tego roku. HB Reavis realizuje obecnie jeszcze jedną inwestycję w Warszawie – biurowiec Postępu 14, który zostanie ukończony w połowie 2015 r.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra