Vantage Development S.A. logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoGTV Lighting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArchicom logoINTER-BUD logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Prace rekultywacyjne przy dworcu Warszawa Zachodnia

Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Firma HB Reavis rozpoczęła prace rekultywacje na terenie dworca Warszawa Zachodnia, mające na celu przygotowanie nieruchomości pod budowę nowego projektu.

W czerwcu 2011 r. spółka PKP S.A. podpisała z firmą HB Reavis umowę na budowę nowego budynku dworca Warszawa Zachodnia wraz z biurowcami. Obecnie rozpoczęły się prace rekultywacyjne na terenie nieruchomości. Prace te obejmują wygrodzenie terenu oraz wydobycie i wywózkę zanieczyszczonej ziemi przez firmę wyspecjalizowaną w unieszkodliwianiu i odzyskiwaniu odpadów. Podstawą do rozpoczęcia rekultywacji jest prawomocna decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 16 lipca 2013 roku. Prace rekultywacyjne nie będą wiązać się z utrudnieniami dla podróżnych – informuje HB Reavis w komunikacie.

 

Prowadzone prace mają na celu przywrócenie wartości użytkowej terenu pod realizację nowego dworca Warszawa Zachodnia. Planowany termin jego oddania do użytku to 2015 rok – czytamy w oświadczeniu HB Reavis. Aktualnie trwa oczekiwanie na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na jego budowę. W otoczeniu dworca powstać ma zabudowa biurowa, a w samym obiekcie powstaną punkty handlowe i gastronomiczne.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra