Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGTV Lighting logoOnyx Business Point logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoSpectra Development logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLC Corp S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPartner Capital Group logoArchicom logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoCity Space logoCHB14 logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoNowy Styl Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Prace rekultywacyjne przy dworcu Warszawa Zachodnia

Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Firma HB Reavis rozpoczęła prace rekultywacje na terenie dworca Warszawa Zachodnia, mające na celu przygotowanie nieruchomości pod budowę nowego projektu.

W czerwcu 2011 r. spółka PKP S.A. podpisała z firmą HB Reavis umowę na budowę nowego budynku dworca Warszawa Zachodnia wraz z biurowcami. Obecnie rozpoczęły się prace rekultywacyjne na terenie nieruchomości. Prace te obejmują wygrodzenie terenu oraz wydobycie i wywózkę zanieczyszczonej ziemi przez firmę wyspecjalizowaną w unieszkodliwianiu i odzyskiwaniu odpadów. Podstawą do rozpoczęcia rekultywacji jest prawomocna decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 16 lipca 2013 roku. Prace rekultywacyjne nie będą wiązać się z utrudnieniami dla podróżnych – informuje HB Reavis w komunikacie.

 

Prowadzone prace mają na celu przywrócenie wartości użytkowej terenu pod realizację nowego dworca Warszawa Zachodnia. Planowany termin jego oddania do użytku to 2015 rok – czytamy w oświadczeniu HB Reavis. Aktualnie trwa oczekiwanie na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na jego budowę. W otoczeniu dworca powstać ma zabudowa biurowa, a w samym obiekcie powstaną punkty handlowe i gastronomiczne.

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra