Aluprof S.A. logoBusiness House logoSchüco International Polska logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoTorus logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoGłówka Pracuje logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCity Office logoTétris Poland logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Prace rekultywacyjne przy dworcu Warszawa Zachodnia

Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Firma HB Reavis rozpoczęła prace rekultywacje na terenie dworca Warszawa Zachodnia, mające na celu przygotowanie nieruchomości pod budowę nowego projektu.

W czerwcu 2011 r. spółka PKP S.A. podpisała z firmą HB Reavis umowę na budowę nowego budynku dworca Warszawa Zachodnia wraz z biurowcami. Obecnie rozpoczęły się prace rekultywacyjne na terenie nieruchomości. Prace te obejmują wygrodzenie terenu oraz wydobycie i wywózkę zanieczyszczonej ziemi przez firmę wyspecjalizowaną w unieszkodliwianiu i odzyskiwaniu odpadów. Podstawą do rozpoczęcia rekultywacji jest prawomocna decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 16 lipca 2013 roku. Prace rekultywacyjne nie będą wiązać się z utrudnieniami dla podróżnych – informuje HB Reavis w komunikacie.

 

Prowadzone prace mają na celu przywrócenie wartości użytkowej terenu pod realizację nowego dworca Warszawa Zachodnia. Planowany termin jego oddania do użytku to 2015 rok – czytamy w oświadczeniu HB Reavis. Aktualnie trwa oczekiwanie na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na jego budowę. W otoczeniu dworca powstać ma zabudowa biurowa, a w samym obiekcie powstaną punkty handlowe i gastronomiczne.

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra