ARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoPodium Investment logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoRIS Kotes logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Prace rekultywacyjne przy dworcu Warszawa Zachodnia

Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Firma HB Reavis rozpoczęła prace rekultywacje na terenie dworca Warszawa Zachodnia, mające na celu przygotowanie nieruchomości pod budowę nowego projektu.

W czerwcu 2011 r. spółka PKP S.A. podpisała z firmą HB Reavis umowę na budowę nowego budynku dworca Warszawa Zachodnia wraz z biurowcami. Obecnie rozpoczęły się prace rekultywacyjne na terenie nieruchomości. Prace te obejmują wygrodzenie terenu oraz wydobycie i wywózkę zanieczyszczonej ziemi przez firmę wyspecjalizowaną w unieszkodliwianiu i odzyskiwaniu odpadów. Podstawą do rozpoczęcia rekultywacji jest prawomocna decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 16 lipca 2013 roku. Prace rekultywacyjne nie będą wiązać się z utrudnieniami dla podróżnych – informuje HB Reavis w komunikacie.

 

Prowadzone prace mają na celu przywrócenie wartości użytkowej terenu pod realizację nowego dworca Warszawa Zachodnia. Planowany termin jego oddania do użytku to 2015 rok – czytamy w oświadczeniu HB Reavis. Aktualnie trwa oczekiwanie na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na jego budowę. W otoczeniu dworca powstać ma zabudowa biurowa, a w samym obiekcie powstaną punkty handlowe i gastronomiczne.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra