Spectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowe inwestycje w krakowskiej sse

7 lipca br. odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń dla dziewiętnastu firm na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Firmy, które otrzymały zezwolenia 7 lipca 2014 r., są ostatnimi, które korzystać będą ze starych zasad pomocy publicznej w krakowskiej sse.

 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem uczestników przez Wiesławę Kornaś-Kitę, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Nie byłoby tej uroczystości, gdyby nie Państwa praca, zaangażowanie i determinacja. Bardzo się cieszę, że Krakowski Park Technologiczny mógł Was w tym procesie aktywnie wspierać. Gratuluję i życzę Państwu dalszych sukcesów – podkreśliła prezes.

 

W wydarzeniu wzięli udział również: Monika Piątkowska, członek zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych; Jacek Krupa, członek zarządu Województwa Małopolskiego; Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes zarządu KPT; Krzysztof Jan Klęczar, członek zarządu KPT, a także zespół zajmujący się w KPT obsługą inwestorów.

 

Dzisiejsza uroczystość to dowód na to, że wydłużenie funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce do 2026 roku było bardzo dobrą decyzją. To także potwierdzenie tego, że firmy są zadowolone z oferty i wsparcia, jakie daje im Krakowski Park Technologiczny – skomentowała Monika Piątkowska.

 

Kilka słów wygłosił również Jacek Krupa, podkreślając znaczenie wszystkich inwestycji dla rozwoju silnej i nowoczesnej Małopolski: To ważne, że tak dużo firm zdecydowało się na rozpoczęcie inwestycji właśnie tutaj. To potwierdzenie tego, że wszyscy idziemy w dobrym kierunku.

 

Pozwolenie otrzymało dziewiętnaście firm, które jako ostatnie będą mogły skorzystać z pomocy publicznej na starych zasadach. Od początku lipca małe przedsiębiorstwa mogą w krakowskiej sse liczyć na 55 proc. pomocy, średnie na 45 proc., a duże – 35 proc.

 

Pozwolenia przyznane zostały firmom: HSBC Service Centre (Polska) sp. z o.o., Dragon Poland sp. z o.o. sp. k., Fideltronik Poland sp. z o.o., LUBASOHN sp. z o.o., Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Compouding sp. z o.o., PAWBOL sp. z o.o., Capita Polska sp. z o.o., ZINPLAST sp. z o.o., SOMIKA sp. z o.o., Syntaj sp. z o.o. S.K.A., UBS Kraków sp. z o.o., HCL Poland Sp. z o.o., Valeo Autosystemy, Zakłady Chemiczne „Organika- Sarzyna” S.A., MEBLE BUGAJSKI sp. z o.o., Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków sp. z o.o., Wytwórnia Napojów Chłodzących „SAHARA" Sławomir Folga, Marek Księżopolski sp.j. oraz Dortech II Magdalena Jargas.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra