Dorbud S.A. logoLobos Nieruchomości logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFYI Commercial Consulting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoWOMAK HOLDING logoSawig Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoALLCON INVESTMENT logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArchicom logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBREMA Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHexagon logoTorus logoCHB14 logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowe inwestycje w krakowskiej sse

7 lipca br. odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń dla dziewiętnastu firm na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Firmy, które otrzymały zezwolenia 7 lipca 2014 r., są ostatnimi, które korzystać będą ze starych zasad pomocy publicznej w krakowskiej sse.

 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem uczestników przez Wiesławę Kornaś-Kitę, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Nie byłoby tej uroczystości, gdyby nie Państwa praca, zaangażowanie i determinacja. Bardzo się cieszę, że Krakowski Park Technologiczny mógł Was w tym procesie aktywnie wspierać. Gratuluję i życzę Państwu dalszych sukcesów – podkreśliła prezes.

 

W wydarzeniu wzięli udział również: Monika Piątkowska, członek zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych; Jacek Krupa, członek zarządu Województwa Małopolskiego; Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes zarządu KPT; Krzysztof Jan Klęczar, członek zarządu KPT, a także zespół zajmujący się w KPT obsługą inwestorów.

 

Dzisiejsza uroczystość to dowód na to, że wydłużenie funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce do 2026 roku było bardzo dobrą decyzją. To także potwierdzenie tego, że firmy są zadowolone z oferty i wsparcia, jakie daje im Krakowski Park Technologiczny – skomentowała Monika Piątkowska.

 

Kilka słów wygłosił również Jacek Krupa, podkreślając znaczenie wszystkich inwestycji dla rozwoju silnej i nowoczesnej Małopolski: To ważne, że tak dużo firm zdecydowało się na rozpoczęcie inwestycji właśnie tutaj. To potwierdzenie tego, że wszyscy idziemy w dobrym kierunku.

 

Pozwolenie otrzymało dziewiętnaście firm, które jako ostatnie będą mogły skorzystać z pomocy publicznej na starych zasadach. Od początku lipca małe przedsiębiorstwa mogą w krakowskiej sse liczyć na 55 proc. pomocy, średnie na 45 proc., a duże – 35 proc.

 

Pozwolenia przyznane zostały firmom: HSBC Service Centre (Polska) sp. z o.o., Dragon Poland sp. z o.o. sp. k., Fideltronik Poland sp. z o.o., LUBASOHN sp. z o.o., Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Compouding sp. z o.o., PAWBOL sp. z o.o., Capita Polska sp. z o.o., ZINPLAST sp. z o.o., SOMIKA sp. z o.o., Syntaj sp. z o.o. S.K.A., UBS Kraków sp. z o.o., HCL Poland Sp. z o.o., Valeo Autosystemy, Zakłady Chemiczne „Organika- Sarzyna” S.A., MEBLE BUGAJSKI sp. z o.o., Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków sp. z o.o., Wytwórnia Napojów Chłodzących „SAHARA" Sławomir Folga, Marek Księżopolski sp.j. oraz Dortech II Magdalena Jargas.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra