Interbiuro - duży

EKO Rusza drugi etap Gdański Business Center

Druga faza kompleksu Gdański Business Center w Warszawie
Drugi etap Gdański Business Center zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2016 r.
HB Reavis rozpoczyna realizację drugiego etapu swojej warszawskiej inwestycji zlokalizowanej u zbiegu ulic Andersa i Inflackiej.

Kilkaset metrów od centrum handlowego Arkadia i zaledwie kilkadziesiąt metrów od stacji metra Dworzec Gdański wyrośnie drugi etap kompleksu Gdański Business Center. Będzie się on składać z dwóch budynków, które wzbogacą warszawski rynek biurowy o ponad 50 000 mkw. powierzchni klasy A. W tym rejonie miasta jest to jeden z największych obecnie realizowanych projektów biurowych.

 

Budynki mierzyć będą od siedmiu do dziewięciu kondygnacji i będą certyfikowane w schemacie BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja zaprojektowana została zgodnie z nowymi wytycznymi wyznaczonymi przez standard energetyczny budynków, który w życie wchodzi z pierwszym dniem 2017 r.

 

Projekt architektoniczny drugiej fazy Gdański Business Center powstał w polskiej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Architekci wykorzystali nowoczesne rozwiązania zapewniające możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni. W budynkach znajdzie się wiele udogodnień, takich jak m.in. szybkobieżne windy. Nie zabraknie także przeszklonych fasad, systemu zarządzania budynkiem BMS, a także klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. O bezpieczeństwo użytkowników dbać będzie całodobowa ochrona oraz monitoring i system kontroli dostępu. Do dyspozycji najemców i ich gości oddany zostanie parking podziemny i niezależny parking naziemny, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wokół budynków zaplanowano ogólnodostępny plac, wypełniony elementami małej architektury. Na parterze biurowców znajdą się restauracje, kawiarnie i sklepy.

 

Na każdy projekt patrzymy przez pryzmat przyszłych użytkowników. Z jednej strony pragniemy zagwarantować im komfort pracy w unikalnym środowisku, sprzyjającym zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym, a z drugiej dać możliwość skorzystania z przyjaznej przestrzeni miejskiej. Gdański Business Center to coś więcej niż tylko miejsca pracy. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby służyć nie tylko przyszłym najemcom, ale również okolicznym mieszkańcom - powiedział René Popik, Head of Development HB Reavis.

 

Budynki drugiej fazy kompleksu zostaną oddane w pierwszym kwartale 2016 r. Łącznie całkowita powierzchnia Gdański Business Center – pierwszego i drugiego etapu – wyniesie ponad 98 000 mkw.

 

Pierwszy etap inwestycji ukończony został w czerwcu 2014 r., po trwającej dwa lata budowie. W jego ramach powstały dwa biurowce - szesnastopiętrowy budynek A oraz ośmiopiętrowy budynek B. Ich projekt opracowany został przez firmę E&L Architects. Najemcami tej fazy inwestycji są takie firmy, jak: KPMG, SNC Lavalin, Provident i Coloplast.


0.0
Napisz pierwszy komentarz