bcb wrzesień 2020

Pierwsza brytyjska inwestycja HB Reavis

Pierwsza inwestycja HB Reavis w Londynie
Użytkownicy będą mieli do dyspozycji rozległy ogród dachowy na budynku
Firma HB Reavis rozpoczyna realizację pierwszej swojej inwestycji w Wielkiej Brytanii – biurowca w Londynie.

Biurowiec powstanie w londyńskiej dzielnicy City, przy 33 King William Street. Pod koniec czerwca br. rozpoczęły się prace związane z rozbiórką nieruchomości dotychczas znajdującej się na działce przejętej przez HB Reavis. Za rozbiórkę odpowiada firma Erith.

 

Zgodnie z przyjętym przez słowackiego dewelopera harmonogramem, budowa nowej inwestycji rozpocznie się w pierwszej połowie 2015 r., natomiast jej zakończenie planowane jest na drugie półrocze 2016 r. Projekt zakłada realizację nowoczesnego budynku biurowego klasy A, oferującego ponad 21 000 mkw. powierzchni. Inwestycja jest finansowana z kapitału własnego HB Reavis. Komercjalizacją obiektu zajmują się eksperci z Deloitte Real Estate i Knight Frank. Deweloperowi doradza agencja CORE.

 

Początek prac rozbiórkowych to dla naszego zespołu moment kluczowy. Niecierpliwie czekamy na rozpoczęcie budowy. Realizując ten projekt wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie deweloperskie i jesteśmy przekonani, że stworzymy najwyższej jakości przestrzeń biurową w niezwykle popularnej lokalizacji - skomentował Tomaš Jurdák, Dyrektor HB Reavis UK.

 

Użytkownicy budynku będą mogli korzystać z ogrodu dachowego o powierzchni ponad 1000 mkw., z którego rozciągać się będzie widok na wieżowiec The Shard, Tamizę, Katedrę Św. Pawła, Bank of England i London Bridge. Uwagę zwraca również projekt biurowca, charakteryzujący się przeszkloną recepcją o wysokości dwóch kondygnacji i powierzchni ok. 370 mkw.

 

Pierwsza inwestycja HB Reavis w Wielkiej Brytanii to zapowiedź planowanej ekspansji dewelopera na londyńskim rynku biurowym. Obecnie spółka poszukuje terenów pod kolejne projekty.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz