Giant

EKO 25 mln euro dla kompleksu Gdański Business Center

|
Budynek B kompleksu Gdański Business Center
Spółka HB Reavis podpisała umowę kredytową o wartości 24,9 mln euro na zrefinansowanie budynku B
Spółka HB Reavis zdecydowała się na podpisanie umowy kredytowej z Bankiem Zachodnim WBK. Kredyt o wartości 24,9 mln euro zostanie przeznaczony na zrefinansowanie budynku B kompleksu biurowego Gdański Business Center.

Podpisana umowa jest dowodem tego, że segment nieruchomości biurowych cieszy się rosnącym zaufaniem instytucji finansowych. Stanowi to także potwierdzenie doskonałych perspektyw biznesowych tej inwestycji, która jest przykładem naszego rosnącego zaangażowania na polskim rynku. Tą umową Bank potwierdził wysoką jakość naszych budynków, a także naszą wiarygodność jako partnera biznesowego – komentuje Stanislav Frnka, Country CEO w HB Reavis.

 

Gdański Business Center otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Very good”, a także certyfikat „Zielona energia”. Oprócz zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych i proekologicznych, warto zwrócić uwagę na zielony dziedziniec kompleksu, otwarty dla wszystkich mieszkańców stolicy. W przyszłości będą wypełniały go lokale gastronomiczne i elementy małej architektury.

 

Inwestycja znajduje się u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej w Warszawie, nieopodal stacji Dworzec Gdański, co - jak przyznał Brendan Long, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości z BZ WBK - przyczyniło się do pozytywnej decyzji banku, dotyczącej udzielenia kredytu.

 

W skład kompleksu będą wchodzić 4 budynki, z których dwa (A i B) zostały już oddane do użytku w pierwszej połowie br. i łącznie oferują 46 000 mkw. przestrzeni biurowej. Zakończenie budowy całej inwestycji planowane jest na początek 2016 r. Budynek A to szesnastopiętrowy wieżowiec o nietypowej bryle i szklanej elewacji, z kolei niższy o połowę obiekt B charakteryzuje się oryginalną elewacją wykonaną z piaskowca „Teakwood” pochodzącego z Indii.

 

Najemcami przestrzeni biurowych w Gdański Business Center zostały już m.in.: KPMG, SNC Lavalin, Provident i Coloplast.


0.0
Napisz pierwszy komentarz