Echo Investment logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBREMA Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoArchicom logoEcophon Saint-Gobain logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoSawig Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSchüco International Polska logoTriGranit Corporation logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoCHB14 logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoHexagon logoWOMAK HOLDING logoCOTEX Office Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Savills i Deloitte sprzedadzą londyński biurowiec Gherkin

Biurowiec Gherkin w Londynie
Biurowiec Gherkin w Londynie
Pełniący funkcje biurowe budynek Gherkin, zlokalizowany przy ul. Mary Axe 30 w londyńskiej dzielnicy City zostanie sprzedany za pośrednictwem dwóch firm - Savills i Deloitte Real Estate.

Nowi zarządcy, Phil Bowers, Neville Kahn i Alex Adam z Deloitte LLP mają nadzieję, że 40-kondygnacyjny wieżowiec, liczący 46 914 mkw. powierzchni biurowej przyciągnie inwestorów z całego świata. Obiekt zaprojektowany przez Lorda Fostera, został oddany do użytku w roku 2004 i stanowi siedzibę ok. 20 przedsiębiorstw, m.in. Swiss Re, Kirkland & Ellis International LLP i ION Trading.

 

Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów i kultowych wież biurowych w londyńskim City. Ten wyróżniający się budynek biurowy zapewnia inwestorom atrakcyjne połączenie stabilnych dochodów o tendencjach wzrostowych, z możliwością zwiększenia wartości, poprzez właściwe zarządzanie aktywami. Obiekt będzie atrakcyjny dla szerokiej grupy krajowych i zagranicznych inwestorów, co przełoży się na maksymalizację zwrotu dla wierzycieli – komentuje Jamie Olley, szef inwestycji na obszarze londyńskiego City w Deloitte Real Estate.

 

Londyński rynek biurowy

 

Z badania London Office Crane przeprowadzonego przez Deloitte Real Estate wynika, że od 2007 r. rynek biurowy Londynu rozwija się poniżej średniej, co w kontekście wzrostu popytu na nowoczesne przestrzenie biurowe w przeciągu ostatniego roku powoduje zmniejszenie liczby dostępnych biur do najniższego poziomu od 5 lat. Z kolei badania Savills dowodzą, że inwestycje na terenie centralnego Londynu w sektorze biurowym i handlowym o łącznej wartości £71,1 mld w przeważającej mierze (67 proc.) są zasługą zagranicznych inwestorów. Wśród nich 19 proc. stanowią inwstycje przybyłe z Azji i Pacyfiku, niewiele mniej (18 proc.) z Europy, 13 proc. z Bliskiego Wschodu i 10 proc. ze Stanów Zjednoczonych.

 

Zaangażowanie Savills w sprzedaż tego rozpoznawanego na całym świecie budynku, zlokalizowanego w biznesowym sercu Londynu, to prestiżowa nominacja. Obserwowana od kilku lat poprawa sytuacji gospodarczej, pozytywnie wpłynęła na rynek nieruchomości komercyjnych w centrum Londynu. O ciągłej poprawie sytuacji gospodarczej w kraju świadczy nie tylko utrzymujące się zainteresowanie zagranicznych inwestorów aktywami w Londynie, ale także znaczny wzrost gospodarczy i rosnące zainteresowanie wynajmem biur – ocenia Stephen Down, szef działu inwestycji na obszarze centrum Londynu w Savills.
 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra