Assa Abloy

Savills i Deloitte sprzedadzą londyński biurowiec Gherkin

Biurowiec Gherkin w Londynie
Biurowiec Gherkin w Londynie
Pełniący funkcje biurowe budynek Gherkin, zlokalizowany przy ul. Mary Axe 30 w londyńskiej dzielnicy City zostanie sprzedany za pośrednictwem dwóch firm - Savills i Deloitte Real Estate.

Nowi zarządcy, Phil Bowers, Neville Kahn i Alex Adam z Deloitte LLP mają nadzieję, że 40-kondygnacyjny wieżowiec, liczący 46 914 mkw. powierzchni biurowej przyciągnie inwestorów z całego świata. Obiekt zaprojektowany przez Lorda Fostera, został oddany do użytku w roku 2004 i stanowi siedzibę ok. 20 przedsiębiorstw, m.in. Swiss Re, Kirkland & Ellis International LLP i ION Trading.

 

Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów i kultowych wież biurowych w londyńskim City. Ten wyróżniający się budynek biurowy zapewnia inwestorom atrakcyjne połączenie stabilnych dochodów o tendencjach wzrostowych, z możliwością zwiększenia wartości, poprzez właściwe zarządzanie aktywami. Obiekt będzie atrakcyjny dla szerokiej grupy krajowych i zagranicznych inwestorów, co przełoży się na maksymalizację zwrotu dla wierzycieli – komentuje Jamie Olley, szef inwestycji na obszarze londyńskiego City w Deloitte Real Estate.

 

Londyński rynek biurowy

 

Z badania London Office Crane przeprowadzonego przez Deloitte Real Estate wynika, że od 2007 r. rynek biurowy Londynu rozwija się poniżej średniej, co w kontekście wzrostu popytu na nowoczesne przestrzenie biurowe w przeciągu ostatniego roku powoduje zmniejszenie liczby dostępnych biur do najniższego poziomu od 5 lat. Z kolei badania Savills dowodzą, że inwestycje na terenie centralnego Londynu w sektorze biurowym i handlowym o łącznej wartości £71,1 mld w przeważającej mierze (67 proc.) są zasługą zagranicznych inwestorów. Wśród nich 19 proc. stanowią inwstycje przybyłe z Azji i Pacyfiku, niewiele mniej (18 proc.) z Europy, 13 proc. z Bliskiego Wschodu i 10 proc. ze Stanów Zjednoczonych.

 

Zaangażowanie Savills w sprzedaż tego rozpoznawanego na całym świecie budynku, zlokalizowanego w biznesowym sercu Londynu, to prestiżowa nominacja. Obserwowana od kilku lat poprawa sytuacji gospodarczej, pozytywnie wpłynęła na rynek nieruchomości komercyjnych w centrum Londynu. O ciągłej poprawie sytuacji gospodarczej w kraju świadczy nie tylko utrzymujące się zainteresowanie zagranicznych inwestorów aktywami w Londynie, ale także znaczny wzrost gospodarczy i rosnące zainteresowanie wynajmem biur – ocenia Stephen Down, szef działu inwestycji na obszarze centrum Londynu w Savills.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz