Kwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoTorus logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoGTV Lighting logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoTétris Poland logoINTERBIURO logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Savills i Deloitte sprzedadzą londyński biurowiec Gherkin

Biurowiec Gherkin w Londynie
Biurowiec Gherkin w Londynie
Pełniący funkcje biurowe budynek Gherkin, zlokalizowany przy ul. Mary Axe 30 w londyńskiej dzielnicy City zostanie sprzedany za pośrednictwem dwóch firm - Savills i Deloitte Real Estate.

Nowi zarządcy, Phil Bowers, Neville Kahn i Alex Adam z Deloitte LLP mają nadzieję, że 40-kondygnacyjny wieżowiec, liczący 46 914 mkw. powierzchni biurowej przyciągnie inwestorów z całego świata. Obiekt zaprojektowany przez Lorda Fostera, został oddany do użytku w roku 2004 i stanowi siedzibę ok. 20 przedsiębiorstw, m.in. Swiss Re, Kirkland & Ellis International LLP i ION Trading.

 

Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów i kultowych wież biurowych w londyńskim City. Ten wyróżniający się budynek biurowy zapewnia inwestorom atrakcyjne połączenie stabilnych dochodów o tendencjach wzrostowych, z możliwością zwiększenia wartości, poprzez właściwe zarządzanie aktywami. Obiekt będzie atrakcyjny dla szerokiej grupy krajowych i zagranicznych inwestorów, co przełoży się na maksymalizację zwrotu dla wierzycieli – komentuje Jamie Olley, szef inwestycji na obszarze londyńskiego City w Deloitte Real Estate.

 

Londyński rynek biurowy

 

Z badania London Office Crane przeprowadzonego przez Deloitte Real Estate wynika, że od 2007 r. rynek biurowy Londynu rozwija się poniżej średniej, co w kontekście wzrostu popytu na nowoczesne przestrzenie biurowe w przeciągu ostatniego roku powoduje zmniejszenie liczby dostępnych biur do najniższego poziomu od 5 lat. Z kolei badania Savills dowodzą, że inwestycje na terenie centralnego Londynu w sektorze biurowym i handlowym o łącznej wartości £71,1 mld w przeważającej mierze (67 proc.) są zasługą zagranicznych inwestorów. Wśród nich 19 proc. stanowią inwstycje przybyłe z Azji i Pacyfiku, niewiele mniej (18 proc.) z Europy, 13 proc. z Bliskiego Wschodu i 10 proc. ze Stanów Zjednoczonych.

 

Zaangażowanie Savills w sprzedaż tego rozpoznawanego na całym świecie budynku, zlokalizowanego w biznesowym sercu Londynu, to prestiżowa nominacja. Obserwowana od kilku lat poprawa sytuacji gospodarczej, pozytywnie wpłynęła na rynek nieruchomości komercyjnych w centrum Londynu. O ciągłej poprawie sytuacji gospodarczej w kraju świadczy nie tylko utrzymujące się zainteresowanie zagranicznych inwestorów aktywami w Londynie, ale także znaczny wzrost gospodarczy i rosnące zainteresowanie wynajmem biur – ocenia Stephen Down, szef działu inwestycji na obszarze centrum Londynu w Savills.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra