FYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoEkodom Deweloper logoCOTEX Office Centre logoDuda Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoSchüco International Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoForbo Flooring Systems Polska logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Space logoFuture Processing logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoLC Corp S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoArchicom logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTork logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kto zagospodaruje wrocławski dworzec?

Dworzec Świebodzki, w tle biurowiec zaprojektowany przez Archicom
PKP ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów Dworca Świebodzkiego
Grupa PKP ogłosiła przetarg na zaplanowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia, polegającego na zagospodarowaniu Dworca Świebodzkiego wraz z jego zabytkowym budynkiem.

Nieruchomość, zajmująca ok. 28 ha, położona jest w dzielnicy Stare Miasto we Wrocławiu, w odległości ok. 1 km od Rynku. W jej obrębie znajduje się m.in. pochodzacy z XIX wieku zabytkowy budynek Dworca Świebodzkiego. Inwestycja obejmuje zarówno realizację nowoczesnej zabudowy, jak i rewitalizację obiektów historycznych. Oprócz tego PKP zakłada przywrócenie ruchu kolejowego do stacji Dworzec Świebodzki, a także stworzenie w jego obrębie nowej przestrzeni związanej z działalnością komercyjną. Przedsięwzięcie połączy obszar dworca z nowymi arteriami, komunikacją miejską i ścieżkami rowerowymi.

 

Inwestycja przy dworcu Wrocław Świebodzki pozwoli na ożywienie tej części miasta. Zależy nam na tym, aby zagospodarowanie komercyjne współgrało z historyczną zabudową. Chcemy w ten sposób stworzyć miejsce, które będzie prawdziwą wizytówką Wrocławia - mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

 

Do udziału w drugim etapie przetargu PKP zakwalifikowało trzech inwestorów: Archicom Sp. z o.o. Konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. oraz Konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o.

 

To projekt o ogromnej skali jak na warunki wrocławskie, dlatego wiąże się z koniecznością doskonałej znajomości rynku i potrzeb miasta. Mamy za sobą rozlegle doświadczenia konserwatorskie, wieloletnią praktykę w budowaniu komercyjnych centrów biurowych, a przede wszystkich samowystarczalnych zespołów mieszkaniowych. Tego obecnie potrzebuje Wrocław, a jednocześnie to nasza domena - dlatego zdecydowaliśmy się na udział – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Archicomu.

 

W kolejnym etapie postępowania wybrani inwestorzy złożą wiążące oferty, zaś wybór partnera, który wspólnie z PKP S.A zrealizuje przedsięwzięcie, planowany jest na przełom 2014 i 2015 r.

Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra