UNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCity Space logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoBusiness House logoCHB14 logoSchüco International Polska logoOmnitech Sp. z o.o. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Kto zagospodaruje wrocławski dworzec?

Dworzec Świebodzki, w tle biurowiec zaprojektowany przez Archicom
PKP ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów Dworca Świebodzkiego
Grupa PKP ogłosiła przetarg na zaplanowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia, polegającego na zagospodarowaniu Dworca Świebodzkiego wraz z jego zabytkowym budynkiem.

Nieruchomość, zajmująca ok. 28 ha, położona jest w dzielnicy Stare Miasto we Wrocławiu, w odległości ok. 1 km od Rynku. W jej obrębie znajduje się m.in. pochodzacy z XIX wieku zabytkowy budynek Dworca Świebodzkiego. Inwestycja obejmuje zarówno realizację nowoczesnej zabudowy, jak i rewitalizację obiektów historycznych. Oprócz tego PKP zakłada przywrócenie ruchu kolejowego do stacji Dworzec Świebodzki, a także stworzenie w jego obrębie nowej przestrzeni związanej z działalnością komercyjną. Przedsięwzięcie połączy obszar dworca z nowymi arteriami, komunikacją miejską i ścieżkami rowerowymi.

 

Inwestycja przy dworcu Wrocław Świebodzki pozwoli na ożywienie tej części miasta. Zależy nam na tym, aby zagospodarowanie komercyjne współgrało z historyczną zabudową. Chcemy w ten sposób stworzyć miejsce, które będzie prawdziwą wizytówką Wrocławia - mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

 

Do udziału w drugim etapie przetargu PKP zakwalifikowało trzech inwestorów: Archicom Sp. z o.o. Konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. oraz Konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o.

 

To projekt o ogromnej skali jak na warunki wrocławskie, dlatego wiąże się z koniecznością doskonałej znajomości rynku i potrzeb miasta. Mamy za sobą rozlegle doświadczenia konserwatorskie, wieloletnią praktykę w budowaniu komercyjnych centrów biurowych, a przede wszystkich samowystarczalnych zespołów mieszkaniowych. Tego obecnie potrzebuje Wrocław, a jednocześnie to nasza domena - dlatego zdecydowaliśmy się na udział – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Archicomu.

 

W kolejnym etapie postępowania wybrani inwestorzy złożą wiążące oferty, zaś wybór partnera, który wspólnie z PKP S.A zrealizuje przedsięwzięcie, planowany jest na przełom 2014 i 2015 r.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra