FYI Commercial Consulting logoArchicom logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoINTERBIURO logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoAluprof S.A. logoGhelamco Poland logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoKontor logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kto zagospodaruje wrocławski dworzec?

Dworzec Świebodzki, w tle biurowiec zaprojektowany przez Archicom
PKP ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów Dworca Świebodzkiego
Grupa PKP ogłosiła przetarg na zaplanowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia, polegającego na zagospodarowaniu Dworca Świebodzkiego wraz z jego zabytkowym budynkiem.

Nieruchomość, zajmująca ok. 28 ha, położona jest w dzielnicy Stare Miasto we Wrocławiu, w odległości ok. 1 km od Rynku. W jej obrębie znajduje się m.in. pochodzacy z XIX wieku zabytkowy budynek Dworca Świebodzkiego. Inwestycja obejmuje zarówno realizację nowoczesnej zabudowy, jak i rewitalizację obiektów historycznych. Oprócz tego PKP zakłada przywrócenie ruchu kolejowego do stacji Dworzec Świebodzki, a także stworzenie w jego obrębie nowej przestrzeni związanej z działalnością komercyjną. Przedsięwzięcie połączy obszar dworca z nowymi arteriami, komunikacją miejską i ścieżkami rowerowymi.

 

Inwestycja przy dworcu Wrocław Świebodzki pozwoli na ożywienie tej części miasta. Zależy nam na tym, aby zagospodarowanie komercyjne współgrało z historyczną zabudową. Chcemy w ten sposób stworzyć miejsce, które będzie prawdziwą wizytówką Wrocławia - mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

 

Do udziału w drugim etapie przetargu PKP zakwalifikowało trzech inwestorów: Archicom Sp. z o.o. Konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. oraz Konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o.

 

To projekt o ogromnej skali jak na warunki wrocławskie, dlatego wiąże się z koniecznością doskonałej znajomości rynku i potrzeb miasta. Mamy za sobą rozlegle doświadczenia konserwatorskie, wieloletnią praktykę w budowaniu komercyjnych centrów biurowych, a przede wszystkich samowystarczalnych zespołów mieszkaniowych. Tego obecnie potrzebuje Wrocław, a jednocześnie to nasza domena - dlatego zdecydowaliśmy się na udział – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Archicomu.

 

W kolejnym etapie postępowania wybrani inwestorzy złożą wiążące oferty, zaś wybór partnera, który wspólnie z PKP S.A zrealizuje przedsięwzięcie, planowany jest na przełom 2014 i 2015 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra