Giant

Wiecha i najemca

Kompleks City Forum
Kompleks City Forum
Pierwszy budynek kompleksu biurowego City Forum jest już w ostatniej fazie realizacji. Zawieszenie wiechy zbiegło się z podpisaniem umowy z kolejnym najemcą.

Na pierwszym z biurowców realizowanych przez Archicom zawisła już symboliczna wiecha. Oznacza ona osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Zawieszenie wiechy to krok milowy w realizacji procesu inwestycyjnego. Dzięki fachowości i zaangażowaniu wszystkich podmiotów biorących udział w projekcie złożony proces inwestycyjny przebiega zgodnie z harmonogramem. Mamy nadzieję, że następne miesiące na placu budowy będą równie owocne. Jako inwestor i generalny wykonawca z optymizmem czekamy na termin oddania budynku do użytkowania w połowie 2019 r. – powiedział Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom.

Konstrukcja biurowca City One jest już gotowa. Obecnie generalny wykonawca rozpoczyna montaż elewacji. Będzie się ona składać z paneli zbudowanych ze szkła, stali i kompozytu. Równocześnie realizowane są prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz budynku. Deweloper koordynuje również prace związane z realizacją drugiej fazy kompleksu City 2.

City Forum nie tylko wkracza w ostatnią fazę realizacji, ale także rozwija swoje zaplecze usługowe. Do grona najemców kompleksu dołączyła sieć Connect Lunch Bar, która jest operatorem kantyn w kompleksach biurowych. Wynajęła ona 350 mkw. powierzchni. Lokal przeznaczony dla sieci Connect Lunch Bar posiada wejście od głównej recepcji budynku City One oraz od dziedzińca. Będzie to miejsce otwarte nie tylko dla pracowników biurowca, ale także dla mieszkańców Wrocławia. Najemcę reprezentowała firma doradcza CresaOgromna podaż nowoczesnej powierzchni biurowej na rynkach regionalnych sprawia, że stale rośnie popyt na wysokiej jakości usługi gastronomiczne, z których słyniemy. Dlatego ruszyliśmy w Polskę i aktywnie poszukujemy atrakcyjnych miejsc na nasze lokale w innych miastach. Zdecydowaliśmy się na realizowany przez Archicom budynek City Forum, bo projekt i lokalizacja biurowca spełniają wszystkie kryteria naszego biznesu – mówi Marek Dębicki, właściciel firmy Connect Lunch Bar.

Kompleks City Forum zaoferuje łącznie 24 000 mkw. powierzchni biurowej. Jest on zlokalizowany w centrum Wrocławia. Oprócz lokali biurowych dostarczy powstaną także powierzchnie przeznaczone na handel i usługi. Za projekt odpowiada autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków. Generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji, a za komercjalizację odpowiada Archicom SA. 

Connect Lunch Bar nie jest jedynym najemcą powstającego biurowca. Archicom podpisał umowę najmu także z firmą NOTUS Finanse. Wynajęła ona 550 mkw. powierzchni biurowej.

 

Kompleks City Forum - wizualizacja


0.0
Napisz pierwszy komentarz