Giant

City One z certyfikatem

Kompleks biurowy City Forum - wizualizacja
Kompleks biurowy City Forum - wizualizacja
Pierwszy budynek kompleksu City Forum otrzymał certyfikat LEED. Zlokalizowany w centrum Wrocławia biurowiec City One spełnia standardy na poziomie Gold.

City One to biurowiec zrealizowany we Wrocławiu przez firmę Archicom. Efektywność użytkową tego budynku potwierdza certyfikat LEED. Na obniżenie kosztów eksploatacji obiektu przełożą się rozwiązania zapewniające np. zwiększoną efektywność energetyczną, mniejsze zużycie wody czy zminimalizowanie wytwarzanych odpadów. Na jakość wewnętrznego mikroklimatu biurowca wpływ będzie mieć zastosowanie niskoemisyjnych materiałów, a także zagospodarowanie kompleksu zielenią. 

W City One przygotowaliśmy cały zestaw rozwiązań przyjaznych pracownikom i środowisku. W otoczeniu kompleksu zaprojektowaliśmy rozległe zaplecze dla odpoczynku i rekreacji w postaci tzw. ogrodu miejskiego o dużej bioróżnorodności. Ponadto rozwijamy zaplecze usługowe biurowca, kreując go na multifunkcyjne centrum wydarzeń z różnorodną ofertą dla pracowników i mieszkańców – mówi Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A.

Co więcej, deweloper obiektu przygotowuje również program promowania zdrowego trybu życia wśród pracowników przyszłych najemców. Pozwoli on na poznanie technologii zaimplementowanej w budynku, a także będzie zachęcał do różnych form aktywności prozdrowotnych i proekologicznych. Wewnątrz biurowca nie zabraknie także infrastruktury dla rowerzystów – powstanie 75 stojaków rowerowych, natryski i szafki dla rowerzystów.

Dobra ocena pierwszego budynku kompleksu City Forum to efekt wdrażania wielu ekologicznych rozwiązań oraz projektowania przestrzeni z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Kluczową rolę odgrywa również położenie w centrum Wrocławia, dzięki czemu biurowiec jest świetnie skomunikowany, łatwo do niego dotrzeć samochodem, tramwajem, autobusem i rowerem. Warte podkreślenia są również wysokie oceny w zakresie dostępności do światła dziennego, widoków za oknem pozwalających na regenerację oraz otwarta przestrzeń wokół budynku. Liczymy, że ostateczny certyfikat (Post Construction), będzie równie satysfakcjonujący – komentuje Regina Gul, LEED AP, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor.

W biurowcu City One nie brakuje rozwiązań, które podnoszą komfort pracy. Do biur i węzłów sanitarnych docierać będzie powietrze o regulowanej wilgotności i to w ilościach przewyższających lokalne regulacje. Z kolei elastyczny system klimatyzacji i wentylacji zadba o odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu trzyszybowych elementów przeszklonych zostanie zminimalizowany poziom hałas. Za komfort i bezpieczeństwo użytkowników odpowiadać będzie system BMS. 

Biurowiec City One zaoferuje ponad 12 000 mkw. przestrzeni przeznaczonej na biura i usługi. Na przyjęcie nowych najemców obiekt będzie gotowy w marcu 2019 r. W I kw. br. ruszyła również budowa drugiego budynku, którego termin zakończenia planowany jest na II kw. 2020 r. Deweloper rozpoczął już proces jego precertyfikacji w standardzie LEED.

 


4.0
Napisz pierwszy komentarz