HAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoCity Space logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Portland Trust planuje budowę kolejnego biurowca w Bukareszcie

Floreasca Park w Bukareszcie
Floreasca Park posiada certyfikat BREEAM
Deweloper obiektów komercyjnych Portland Trust z siedzibą w Pradze kupił od Nusco Group działkę o powierzchni 4 ha w północno-centralnej części Bukaresztu. Zamierza wybudować na niej nowoczesny, energooszczędny biurowiec.

Projekt stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane technologicznie, a przy tym przyjazne środowisku powierzchnie biurowe w tej części Europy. Jest to nasz 5 biurowiec w Bukareszcie. Po niedawnym sukcesie Floreasca Park, zamierzamy ponownie zastosować technologię oszczędzania energii w nadziei na przyciągnięcie najemców świadomych konieczności obniżenia zużycia energii elektrycznej - mówi Robert Neale, dyrektor zarządzający Portland Trust.

 

Przy transakcji spółkom doradzały firmy The Advisers i Knight Frank, natomiast pomocy prawnej udzieliła kancelaria McCann & Associates.

 

Portland Trust posiada doświadczenie w realizacji inwestycji o wysokim standardzie na lokalnych rynkach biurowych. W portfelu firmy znajduje się blisko 120 000 mkw. biur, zlokalizowanych w takich kompleksach, jak: Opera Center (budowany w dwóch etapach: w latach 2001 i 2002), Bucharest Business Park (2006), Floreasca 169A (2009) i Floreasca Park (2013). Ostatni z nich o powierzchni 37 500 mkw. posiada certyfikat BREEAM. Wśród jego najemców znajdują się m.in. Oracle, Allianz oraz Kellogg’s.


0.0
Tagi: Knight Frank
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra