Agrobex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoSawig Invest Group logoWOMAK HOLDING logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoCity Space logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHexagon logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPartner Capital Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoBusiness House logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcophon Saint-Gobain logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCHB14 logoOlivia Business Centre logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Podziel się swoą opinią z KE

fot.  tiseb / Foter / CC BY
fot. tiseb / Foter / CC BY
Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że w dniu 8 września br. Komisja Europejska ogłosiła konsultacje publiczne, dotyczące nowego programu Small Business Act na lata 2015-2020.

Konsultacje potrwają do 15 grudnia br., a zgłoszone propozycje KE weźmie pod uwagę przy formułowaniu założeń do nowego programu Small Business Act, skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw, które obejmują zdecydowaną większość firm funkcjonujących w całej Unii Europejskiej. W naszym kraju ich udział w ogólnej liczbie przedsiębiorstw aktywnych wynosi 99,8 proc. i nie zmienia się od kilku lat.

 

Jak informuje Ministerstwo Gospodarki, zapewnienie optymalnych możliwości funkcjonowania i rozwoju małym i średnim przedsiębiorstwom w Polsce jest jednym z najważniejszych punktów realizowanych przez polską politykę gospodarczą. Na poziomie europejskim głównym dokumentem strategicznym, określającym ramy dla polityki małych i średnich firm jest Komunikat „Think Small First. A Small Business Act for Europe COM(2008) 394”, który zawiera propozycję propozycję strategii wobec przedsiębiorców. Są to propozycje konkretnych działań, realizowanych na poziomie Wspólnoty i w poszczególnych krajach UE.

 

Komisja Europejska, zastanawiając się nad przyszłością polityki małych i średnich firm w Unii Europejskiej, opracowała dokument konsultacyjny, który zawiera nowe propozycje dalszego rozwoju polityki. Główną ideą przyświecającą konsultacjom jest zebranie uwag i opinii na temat inicjatyw, przedstawionych w dokumencie.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/small-business-act/public-consultation-sba/index_en.htm.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra