INTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCity Space logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPodium Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoRIS Kotes logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Podziel się swoą opinią z KE

fot.  tiseb / Foter / CC BY
fot. tiseb / Foter / CC BY
Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że w dniu 8 września br. Komisja Europejska ogłosiła konsultacje publiczne, dotyczące nowego programu Small Business Act na lata 2015-2020.

Konsultacje potrwają do 15 grudnia br., a zgłoszone propozycje KE weźmie pod uwagę przy formułowaniu założeń do nowego programu Small Business Act, skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw, które obejmują zdecydowaną większość firm funkcjonujących w całej Unii Europejskiej. W naszym kraju ich udział w ogólnej liczbie przedsiębiorstw aktywnych wynosi 99,8 proc. i nie zmienia się od kilku lat.

 

Jak informuje Ministerstwo Gospodarki, zapewnienie optymalnych możliwości funkcjonowania i rozwoju małym i średnim przedsiębiorstwom w Polsce jest jednym z najważniejszych punktów realizowanych przez polską politykę gospodarczą. Na poziomie europejskim głównym dokumentem strategicznym, określającym ramy dla polityki małych i średnich firm jest Komunikat „Think Small First. A Small Business Act for Europe COM(2008) 394”, który zawiera propozycję propozycję strategii wobec przedsiębiorców. Są to propozycje konkretnych działań, realizowanych na poziomie Wspólnoty i w poszczególnych krajach UE.

 

Komisja Europejska, zastanawiając się nad przyszłością polityki małych i średnich firm w Unii Europejskiej, opracowała dokument konsultacyjny, który zawiera nowe propozycje dalszego rozwoju polityki. Główną ideą przyświecającą konsultacjom jest zebranie uwag i opinii na temat inicjatyw, przedstawionych w dokumencie.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/small-business-act/public-consultation-sba/index_en.htm.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra