Agrobex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOnyx Business Point logoCity Space logoBusiness House logoArchicom logoINTERBIURO logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCHB14 logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Podziel się swoą opinią z KE

fot.  tiseb / Foter / CC BY
fot. tiseb / Foter / CC BY
Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że w dniu 8 września br. Komisja Europejska ogłosiła konsultacje publiczne, dotyczące nowego programu Small Business Act na lata 2015-2020.

Konsultacje potrwają do 15 grudnia br., a zgłoszone propozycje KE weźmie pod uwagę przy formułowaniu założeń do nowego programu Small Business Act, skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw, które obejmują zdecydowaną większość firm funkcjonujących w całej Unii Europejskiej. W naszym kraju ich udział w ogólnej liczbie przedsiębiorstw aktywnych wynosi 99,8 proc. i nie zmienia się od kilku lat.

 

Jak informuje Ministerstwo Gospodarki, zapewnienie optymalnych możliwości funkcjonowania i rozwoju małym i średnim przedsiębiorstwom w Polsce jest jednym z najważniejszych punktów realizowanych przez polską politykę gospodarczą. Na poziomie europejskim głównym dokumentem strategicznym, określającym ramy dla polityki małych i średnich firm jest Komunikat „Think Small First. A Small Business Act for Europe COM(2008) 394”, który zawiera propozycję propozycję strategii wobec przedsiębiorców. Są to propozycje konkretnych działań, realizowanych na poziomie Wspólnoty i w poszczególnych krajach UE.

 

Komisja Europejska, zastanawiając się nad przyszłością polityki małych i średnich firm w Unii Europejskiej, opracowała dokument konsultacyjny, który zawiera nowe propozycje dalszego rozwoju polityki. Główną ideą przyświecającą konsultacjom jest zebranie uwag i opinii na temat inicjatyw, przedstawionych w dokumencie.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/small-business-act/public-consultation-sba/index_en.htm.

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra