PGE Narodowy

Konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie centrum B+R

Ministerstwo Gospodarki ogłosiło konkurs dla przedsiębiorców planujących inwestycje w centra badawczo-rozwojowe. Do rozdania 460 mln zł.

Konkurs Ministerstwa Gospodarki na dofinansowanie dla przedsiębiorców planujących uruchomienie lub rozwój centrum B+R będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) na lata 2014–2020, na który łącznie przeznaczono 2,3 mld zł. Jego część stanowi specjalny instrument Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, który zapewni wsparcie w tworzeniu i rozwijaniu centrów badawczo-rozwojowych. W bieżącej edycji konkursu na przedsiębiorców czeka 460 mln zł.

 

Największe szanse na otrzymanie dofinansowania mają projekty opierające się na inwestycjach w aparaturę, sprzęt, technologie i inną infrastrukturę, służącą prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych. Ważnym elementem będzie również wskazanie planowanych badań przemysłowych lub prac rozwojowych, które przedsiębiorstwa zamierzają realizować na w ramach tych centrów.

 

Przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie w wysokości do 70 proc. wartości inwestycji. Ostateczna wysokość uzależniona jest od województwa, w którym działa przedsiębiorca i wielkości firmy. Wnioski będzie można składać od 1 września do końca października 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki.


0.0
Napisz pierwszy komentarz