Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Pierwszy w Europie akcelerator z sektora nieruchomości

Od października 2014 r. innowacyjne młode firmy z sektora nieruchomości będą mogły ubiegać się o udział w programie Pi Labs - pierwszego w Europie akceleratora przedsiębiorczości w sektorze technologii koncentrującym się na nieruchomościach.

Firmę Pi Labs założyli Faisal Butt (założyciel i dyrektor generalny Spire Ventures, dawniej Hamilton Bradshaw Real Estate) oraz Umesh Kumar (poprzednio associate w TechStars i Oxygen), w celu ułatwienia młodym przedsiębiorcom rozwoju działalności w branży nieruchomości i innowacji technologicznych. W ramach programu Pi Labs otrzymają oni dostęp do środków inwestycyjnych, wsparcia mentorskiego i przestrzeni biznesowej. Celem Pi Labs jest zachęcanie do opracowania następnej generacji innowacji technologicznych w sektorze nieruchomości. Pragniemy stworzyć możliwości dla młodych firm z sektora nieruchomości i technologii, które poszukują powierzchni, dostępu do kapitału i wsparcia, a tym samym pomóc w budowaniu sukcesu nowych firm technologicznych. Pi Labs ma pełnić funkcję platformy, dzięki której powstaną firmy na miarę takich gigantów jak Zoopla, AirBnB czy Nest - mówi Faisal Butt, założyciel i dyrektor generalny Pi Labs.

 

Pi Labs funkcjonuje w obiekcie Second Home, stworzonym przez byłego doradcę premiera Davida Camerona i głównego architekta londyńskiej inicjatywy Tech City UK. Second Home znajduje się w londyńskiej dzielnicy Shoreditch i oferuje powierzchnię prawie 1900 mkw. Bardzo cieszymy się, że Pi Labs znajdzie się w Second Home i będzie inwestować w start-upy, które pomogą zwiększyć efektywność firm z sektora nieruchomości i ułatwić korzystanie z ich usług. Podstawowym celem Second Home jest stworzenie wspólnego miejsca dla przedstawicieli różnych sektorów gospodarki. Pi Labs to doskonały przykład takiego interdyscyplinarnego podejścia. Gratulujemy firmom Cushman & Wakefield oraz Spire Ventures - komentuje Rohan Silva, założyciel Second Home.

 

Strategiczne partnerstwo z Pi Labs zawarły firmy Cushman & Wakefield i Spire Ventures. W ramach niego dział technologiczny firmy Cushman & Wakefield pod kierunkiem Juliette Morgan, dyrektora ds. nieruchomości w Tech City UK, przeprowadzi się do Second Home stając się integralną częścią programu akceleratora. Skutkiem fuzji branż nieruchomości i nowych technologii będzie zmiana sposobu działania naszych klientów i nas samych w przyszłości. Firmy technologiczne i kreatywne odpowiadające za tę transformację są już obecne we wschodnim Londynie. Jako wiodący doradca sektora nowych technologii i mediów w Londynie i innych hubach technologicznych świata firma Cushman & Wakefield wspiera nowe pokolenie firm nieruchomościowych i tworzących systemy oprogramowania, które będą wpływać na kształt naszych miast i budynków oraz na to, jak pracujemy, robimy zakupy i mieszkamy – mówi Digby Flower, dyrektor generalny Cushman & Wakefield w Wielkiej Brytanii. - Dzięki partnerstwu z Pi Labs i obecności w Second Home znaleźliśmy się w samym centrum rodzącego się sektora technologicznego Londynu. Nowe możliwości nawiązywania współpracy i kontaktów przez nas samych i naszych klientów zmienią zasady gry w całej branży.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra