FYI Commercial Consulting logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSchüco International Polska logoALLCON INVESTMENT logoLobos Nieruchomości logoBREMA Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWOMAK HOLDING logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHexagon logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoTriGranit Corporation logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoDorbud S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Loftowe biura w Dzielnej 60

Dzielna 60
Rozpoczęła się ostatnia faza gruntownej modernizacji i rozbudowy Dzielnej 60
Rozpoczęła się ostatnia faza modernizacji i rozbudowy Dzielnej 60 – kompleksu biurowego, realizowanego przez Ochnik Development. Stylistyka kompleksu nawiązuje do architektury starego Muranowa, a oferowana w nim powierzchnia biurowa została zaaranżowana w stylu loftów.

Modernizacja kompleksu biurowego Dzielna 60 rozpoczęła się w 2011 r., a jej zakończenie zaplanowano na koniec br. Kolejno odnawiane były poszczególne budynki biurowe, nazwane od stołecznych dzielnic. W największym stopniu zmodernizowany został biurowiec Śródmieście, który zgodnie z założeniami projektu, przygotowanego przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, uzyskał 3-kondygnacyjną, szklaną nadbudowę, oferującą dodatkową przestrzeń biurową o powierzchni ponad 1000 mkw. oraz panoramiczną windę.

 

Odnowione budynki, należące do kompleksu Dzielna 60, wyróżniają się drewnianą elewacją, wykonaną z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła, a także znajdującymi się na parterze, ogromnymi oknami z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni. W obiekcie zachowano detale konstrukcyjne, takie jak stalowe słupy, podciągi, czy surowe cegły. Na uwagę zasługują ponadto loftowa wysokość pomieszczeń (do 4,60 m) i fabryczne oświetlenie, składające się na nową stylistykę budynków biurowych.

 

Modernizacji poddano także trakt główny i wewnętrzny dziedziniec, które wraz z restauracją, mogą stanowić przestrzeń spotkań dla najemców. Do ich aranżacji wykorzystano m.in. szklaną pergolę i balustradę, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Dziedziniec i trakt główny ozdobi granitowa posadzka w dwóch kolorach kamienia.

 

Po zakończeniu przebudowy w kompleksie znajdzie się część konferencyjna z kilkoma salami konferencyjnymi oraz Strefa Relaksu. Wnętrze restauracji i części konferencyjnej zostanie zaaranżowane w loftowym stylu. Na terenie kompleksu znajdą się też dodatkowe udogodnienia przygotowane dla rowerzystów, m.in. parking i kabiny prysznicowe.

 

Naszym zamierzeniem było przekształcenie kompleksu Dzielna 60 w miejsce atrakcyjne dla najemców, oferujące nie tylko wysokiej jakości powierzchnie biurowe, ale również sprzyjające integracji i wypoczynkowi w czasie wolnym od pracy. W efekcie robót modernizacyjnych nowy look zyskały nie tylko budynki. Chcieliśmy, żeby dzięki nietypowej, jak na projekt biurowy, aranżacji części wspólnych kompleks nabrał własnego charakteru i zyskał niecodzienny klimat, a w konsekwencji, aby Dzielna 60 stała się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Warszawie - komentuje Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development.

 

Inwestorowi zależało na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni biurowej przy jednoczesnym zachowaniu historycznej tożsamości miejsca. Koncepcja architektoniczna obiektu, przygotowana przez Bohdana Ufnalewskiego oraz Zbigniewa Orlińskiego, nawiązuje do historii Muranowa, wiążącej to miejsce z Powstaniem Warszawskim i dawną zabudową tej części Warszawy. Fundamentem dzisiejszych zabudowań biurowych są budynki fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.

 

Dzielna 60, w której skład wchodzi 5 obiektów biurowych, oferuje obecnie łącznie około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 200 miejsc parkingowych. Obiekt zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie, pomiędzy ul. Dzielną, Pawią i Esperanto, w sąsiedztwie Centrum Mody Klif.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Jaroslaw :
Zgodzę się, że w tej lokalizacji biur jak na lekarstwo, a stary budynek-rupieć w końcu się nada na coś pożytecznego
27 lutego 2015 16:40
Szary :
To jest super miejscówka dla kogoś kto chce być blisko centrum, ale pracować w biurze z jakimś klimatem, duszą, a nie tylko w przeszklonym budynku-szkieletorze ;) Są lofty, strefa relaksu, nawet prysznice dla tych co na rowerze do pracy jeżdżą! Więcej takich biur w Warszawie!!!
13 stycznia 2015 16:29
real connect 2017
mantra