Kinnarps nowy

Business Garden Wrocław już w budowie

Business Garden Wrocław
Biurowce zostały zaprojektowane jako modułowe, powtarzalne obiekty
Rozpoczęła się budowa kolejnego parku biznesowego, realizowanego pod marką Business Garden – tym razem jest to Business Garden Wrocław.

Business Garden stanowi koncepcję nowoczesnych parków biznesowych, łączących rozwiązania z dziedziny architektury, ergonomii i technologii, dzięki czemu powstają komfortowe i przyjazne dla środowiska miejsca pracy.

 

Business Garden Wrocław zlokalizowany będzie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia, w miejscu dawnego Wzgórza Mikołajskiego. W parku będzie mieścił się rozległy ogród, wokół którego wyrosną budynki o funkcji biurowo-usługowej, usytuowane w ten sposób, by uzyskać podobny efekt widokowy od ul. Legnickiej, z dworca Mikołajów i od ul. Jaworskiej. Dzięki usytuowaniu budynków na częściowo wyniesionym powyżej terenu garażu podziemnym, będą one szczególnie widoczne od strony ul. Legnickiej, tworząc wraz z hotelem swoistą „bramę”, prowadzącą do całego Business Garden.

 

Wszystkie budynki będą posadowione na płycie wspólnego, 1-kondygnacyjnego garażu podziemnego, do którego będą prowadziły trzy niezależne wjazdy, po jednym dla każdego z etapów inwestycji. Komunikację kołową zaplanowano po obwodzie kompleksu, tak by nie była uciążliwa dla pieszych i rowerzystów, przebywających na terenie kompleksu.

 

Biurowce zostały zaprojektowane jako modułowe, powtarzalne obiekty. Typowy budynek będzie w kształcie litery H, przy czym w celu dywersyfikacji, wprowadzono różną długość skrzydeł. Dodatkowo część obiektów połączono czterokondygnacyjnymi łącznikami, a w każdym z budynków znajdą się dwa wejścia – główne, położone od strony drogi wewnętrznej oraz dodatkowe, zapewniające bezpośredni dostęp do ogrodu.

 

W Business Garden Wrocław znajdzie się ponadto hotel, zaprojektowany jako dominujący element kompleksu oraz pawilon gastronomiczno-usługowy wraz z przyległymi strefami rekreacyjno-sportowymi, zlokalizowany w centralnej części ogrodu.

 

Kompleks będzie certyfikowany w systemie LEED. Podstawowe założenia zakładają osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności energetycznej, m.in. dzięki zastosowaniu urządzeń z czujkami ruchu, detektorami akustycznymi i programatorami czasu, oraz wykorzystanie materiałów regionalnych, po części uzyskanych z surowców przetworzonych, oraz materiałów o niskim współczynniku VOC (organiczne substancje lotne).

 

Business Garden będzie także charakteryzować się wysokim udziałem terenów zielonych. Na obszarze kompleksu powstanie wewnętrzny ogród, który stworzą rośliny charakterystyczne dla lokalnych ekosystemów z wyraźną przewagą gatunków roślinności trawiastej odpornych na suszę. Na terenie ogrodu nie planuje się instalacji stałego systemu irygacji. Woda opadowa będzie zbierana w specjalnych zbiornikach i wykorzystywana do podlewania roślin.

 

Realizacja projektu będzie przebiegała etapowo. Każdy etap został zaprojektowany w sposób umożliwiający niezależne funkcjonowanie pozostałej części kompleksu.

 

Pierwszy etap inwestycji, planowany na lata 2014-2016, obejmuje swoim zakresem realizację trzech budynków biurowo-usługowych usytuowanych od ulicy Jaworskiej. Budynek 1 jest obiektem wolnostojącym, natomiast budynki 2 i 3 będą ze sobą połączone łącznikiem. Łącznie oferować będą 37 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. W budynku pierwszym znajdzie się 10 700 mkw. powierzchni biurowej, a w budynkach drugim i trzecim – 25 900 mkw.

 

Inwestorem i deweloperem Business Garden Wrocław jest Vastint Poland, należący do Inter IKEA Property Division.

 

Polska spółka została powołana do życia w 1992 roku i przez wiele lat działała pod nazwą SwedeCenter. W 2014 roku firmy należące do Inter IKEA Property Division przeszły proces rebrandingu, zmieniając nazwę na Vastint. Portfolio firmy obejmuje biurowce (Brama Portowa), parki biznesowe (Business Garden) i hotele (Mera Hotel & Spa). W niedalekiej przyszłości powiększy się także o projekty mieszkaniowe (Portowo) i obiekty wielofunkcyjne (Gdynia Waterfront).


0.0
Napisz pierwszy komentarz