Tork

EKO Start budowy w krakowskim parku

Enterprise Park w Krakowie - budynek D
Budynek D udostępni 5800 mkw. powierzchni najmu na czterech kondygnacjach
Rozpoczęła się realizacja budynku D w ramach III etapu kompleksu biurowego Enterprise Park na krakowskim Podgórzu.

Generalnym wykonawcą obiektu D została firma Eiffage Polska Budownictwo, która zrealizowała także dwa poprzednie etapy projektu Enterprise Park.

 

Rozpoczęcie budowy Enterprise Park w 2011 r., w obliczu ówczesnej niesprzyjającej sytuacji na rynkach światowych, było niemałym wyzwaniem, w dodatku opatrzonym sporym ryzykiem. Byliśmy jednak przekonani, że wybór Krakowa jako lokalizacji tej inwestycji w znacznym stopniu ryzyko to minimalizuje. Czas pokazał, że nasza decyzja była trafna. W ciągu trzech lat dostarczyliśmy na krakowski rynek prawie 30.000 m2 nowoczesnych powierzchni biurowych, które błyskawicznie znalazły najemców z najwyższej półki – komentuje Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate i dodaje: Obecnie Avestus Real Estate zalicza się do grona najbardziej doświadczonych deweloperów obiektów biurowych w regionie, silnie zaznaczając swoją obecność w sektorze nieruchomości komercyjnych. Zawdzięczamy to doświadczeniu naszego zespołu i koncentracji na dostarczeniu najwyższej jakości biur skrojonych na potrzeby najbardziej wymagających najemców. Kontynuowanie rozbudowy Enterprise Park jest z punktu widzenia realizowanej przez nas strategii krokiem oczywistym.

 

Budynek D udostępni 5800 mkw. powierzchni najmu na czterech kondygnacjach naziemnych, podzielonej na biura wielkości od 1800 do 1900 mkw. Dla przyszłych najemców przygotowany zostanie również parking dla 102 pojazdów, a także stanowiska postojowe dla rowerów.

 

Projekt architektoniczny obiektu przygotowało DDJM Biuro Architektoniczne. Forma zewnętrzna będzie powtórzeniem rozwiązań zastosowanych w pozostałych budynkach kompleksu. Podobnie jak poprzednie fazy projektu, budynek D będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

 

Rozpoczęcie prac budowlanych to znaczący krok w kontekście realizowania inwestycji według założonego harmonogramu. Otwiera nam także drogę do finałowej rundy negocjacji z zainteresowanymi najemcami. Roboty idą już pełną parą, a oddanie budynku do użytku planujemy na listopad 2015 r. - mówi Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. marketingu i wynajmu Avestus Real Estate.

 

Enterprise Park w Krakowie to składający się obecnie z 3 budynków nowoczesny kompleks biznesowy, zlokalizowany 3,5 km od krakowskiego Starego Rynku. Powierzchnie biurowe w Enterprise Park wynoszą łącznie ok. 35 000 mkw.

 

Deweloperem Enterprise Park jest Avestus Real Estate, firma, która zrealizowała w Polsce takie projekty biurowe, jak warszawski International Business Centre, Warsaw Financial Centre, budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park i park biurowy Enterprise Park w Krakowie. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu budowlanego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Spółka posiada biura i prowadzi projekty w Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz na Węgrzech i Słowacji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz