Giant

Nowy biurowiec w Krakowie w cieniu winorośli

Regent Office w Krakowie - wizualizacja
Regent Office w Krakowie - wizualizacja
W Krakowie przy ul. Prądnickiej 20A trwa budowa biurowca Regent Office, realizowanego przez firmę Herbewo International S.A.

Prace przy realizacji projektu trwają od września 2014 roku, obecnie wykonywane są fundamenty pod budynek i garaż podziemny. Generalnym wykonawcą stanu surowego jest spółka KPB Cracovia. Zgodnie z harmonogramem, oddanie biurowca do użytku nastąpi w II kwartale 2016 roku.

 

Regent Office zaoferuje ok. 5000 mkw. powierzchni biurowej, rozlokowanej na 5 kondygnacjach naziemnych. Do dyspozycji użytkowników przeznaczonych zostanie 100 miejsc parkingowych w 2-kondygnacyjnym garażu podziemnym, a także miejsca postojowe dla rowerów, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Budynek zostanie wyposażony w podwieszane sufity i podnoszone podłogi, umożliwiające indywidualną aranżację powierzchni do potrzeb najemcy. Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, zostaną w nim zamontowane dwa niezależne źródła zasilania w energię elektryczną oraz dwa niezależne łącza światłowodowe, system automatyki pożarowej (SAP) i dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO).

 

Nasza inwestycja skierowana jest do firm z różnych branż: finansowej, medycznej, inżynieryjnej, prawniczej, konsultingowej, IT, BPO i innych. Nie ograniczając się do jednego sektora, zapraszamy wszystkich potencjalnych najemców – mówi Grażyna Zamorska-Wykrota, Wiceprezes Zarządu  Herbewo International S.A.

 

Biurowiec zlokalizowany przy Parku Kleparskim będzie obiektem przyjaznym środowisku z energooszczędną klimatyzacją i wentylacją, systemem kontroli wilgotności powietrza, systemem wtórnego wykorzystania wody deszczowej, a także łatwym dostępem do komunikacji miejskiej. Budynek będzie wyróżniał się pokrytym zielenią dachem ze strefą relaksu dla najemców, a także pnącymi się po jego elewacji i na dachu winoroślami szczepu Regent – stąd nazwa biurowca – Regent Office.

 

Projekt architektoniczny budynku przygotowała krakowska pracownia BS-Arch, koordynowana przez architekta Adama Bielańskiego. Biurowiec podzielony został na dwie, kontrastujące bryły przełamane pasem przeszklenia – frontowa, ceglana, nawiązuje fakturą i zaokrąglonymi narożnikami do Fortu Kleparz, znajdującego się po przeciwnej stronie ul. Prądnickiej, tylna natomiast została przewidziana jako biała bryła, stanowiąca tło dla zieleni pnącej. Dla uzyskania większej lekkości założono odcięcie brył, poprzez cofnięcie i przeszklenie elewacji parteru. Kolejną analogią do dominującej w okolicy zabudowy fortu jest zaprojektowanie zieleni na dachu budynku wyjaśnia Adam Bielański.

 

W przyszłości firma Herbewo zamierza zrealizować zespół dwóch budynków biurowych, dla którego Regent Office będzie stanowił północne skrzydło.

 

W Krakowie nadal drzemie ogromny potencjał inwestycyjny. Miasto stało się międzynarodową stolicą Shared Service i BPO. Z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość. Nie tylko firmy z Europy Zachodniej, ale coraz częściej też ze Skandynawii i USA zainteresowane są ulokowaniem swojego biznesu w Krakowie. Wybierają nasze miasto z uwagi na dużą ilość uniwersytetów i uczelni technicznych, a tym samym dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników , zachowując równocześnie konkurencyjne koszty zatrudnienia – komentuje Wiceprezes Zarządu Herbewo International S.A.


2.0
Napisz pierwszy komentarz