DEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Space logoGTV Lighting logoOnyx Business Point logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCHB14 logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoDorbud S.A. logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoINTERBIURO logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Elegancki biurowiec zamiast Szkieletora już za trzy lata?

Treimorfa w miejscu obecnego Szkieletora
Treimorfa po przebudowie
Spółka GD&K Group uzyskała pozwolenie na rozpoczęcie prac, w ramach których w miejscu obecnego Szkieletora powstanie kompleks nowoczesnych biurowców. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, obiekt zostanie oddany do użytku już w 2018 r.

Inwestycja warta jest około 100 mln euro. Dodatkowe obciążenia finansowe na inwestorów nałożył urząd miasta – składa się na nie szereg różnych opłat związanych z opóźnieniem rozpoczęcia przebudowy i zobowiązaniami, które ciążą na budynku od czasów, gdy był w rękach poprzedniego właściciela – firmy Węglozbyt. Obecny inwestor - firma GD&K Group planuje wrócić do pertraktacji z miastem, przerwanych z powodu wyborów samorządowych.

 

Prace na budowie Treimorfy (obecna nazwa inwestycji) mają ruszyć za kilka miesięcy. Na ten moment jej właściciele poszukują generalnego wykonawcy. Zgodnie z koncepcją, przy istniejącym wieżowcu mają stanąć cztery niższe budynki, powstanie też ogólnodostępny plac. Przestrzeń budynku przeznaczona będzie głównie na powierzchnię biurową, choć inwestor przewiduje również część hotelową.

 

GD&K Group Szkieletora nabyło w 2005 roku. Od tamtego czasu firma starała się uzyskać zgodę na przebudowę obiektu. Proponowane koncepcje wielokrotnie były oprotestowywane.

 

Budynek położony przy ul. Lubomirskiego i al. Płk Beliny Prażmowskiego w Krakowie początkowo miał być biurowcem Naczelnej Organizacji Technicznej. Jego budowa rozpoczęła w 1975 roku, cztery lata później z powodu braku pieniędzy została przerwana. Od tamtej pory żelbetowa konstrukcja bez zamocowanej elewacji stoi nieukończona, stanowiąc jedynie miejsce wywieszania banerów reklamowych.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra