Podium Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoVantage Development S.A. logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoBusiness House logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Elegancki biurowiec zamiast Szkieletora już za trzy lata?

Treimorfa w miejscu obecnego Szkieletora
Treimorfa po przebudowie
Spółka GD&K Group uzyskała pozwolenie na rozpoczęcie prac, w ramach których w miejscu obecnego Szkieletora powstanie kompleks nowoczesnych biurowców. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, obiekt zostanie oddany do użytku już w 2018 r.

Inwestycja warta jest około 100 mln euro. Dodatkowe obciążenia finansowe na inwestorów nałożył urząd miasta – składa się na nie szereg różnych opłat związanych z opóźnieniem rozpoczęcia przebudowy i zobowiązaniami, które ciążą na budynku od czasów, gdy był w rękach poprzedniego właściciela – firmy Węglozbyt. Obecny inwestor - firma GD&K Group planuje wrócić do pertraktacji z miastem, przerwanych z powodu wyborów samorządowych.

 

Prace na budowie Treimorfy (obecna nazwa inwestycji) mają ruszyć za kilka miesięcy. Na ten moment jej właściciele poszukują generalnego wykonawcy. Zgodnie z koncepcją, przy istniejącym wieżowcu mają stanąć cztery niższe budynki, powstanie też ogólnodostępny plac. Przestrzeń budynku przeznaczona będzie głównie na powierzchnię biurową, choć inwestor przewiduje również część hotelową.

 

GD&K Group Szkieletora nabyło w 2005 roku. Od tamtego czasu firma starała się uzyskać zgodę na przebudowę obiektu. Proponowane koncepcje wielokrotnie były oprotestowywane.

 

Budynek położony przy ul. Lubomirskiego i al. Płk Beliny Prażmowskiego w Krakowie początkowo miał być biurowcem Naczelnej Organizacji Technicznej. Jego budowa rozpoczęła w 1975 roku, cztery lata później z powodu braku pieniędzy została przerwana. Od tamtej pory żelbetowa konstrukcja bez zamocowanej elewacji stoi nieukończona, stanowiąc jedynie miejsce wywieszania banerów reklamowych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra