LC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOnyx Business Point logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoTorus logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGTV Lighting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCity Space logoINTERBIURO logoCity Office logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCHB14 logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Elegancki biurowiec zamiast Szkieletora już za trzy lata?

Treimorfa w miejscu obecnego Szkieletora
Treimorfa po przebudowie
Spółka GD&K Group uzyskała pozwolenie na rozpoczęcie prac, w ramach których w miejscu obecnego Szkieletora powstanie kompleks nowoczesnych biurowców. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, obiekt zostanie oddany do użytku już w 2018 r.

Inwestycja warta jest około 100 mln euro. Dodatkowe obciążenia finansowe na inwestorów nałożył urząd miasta – składa się na nie szereg różnych opłat związanych z opóźnieniem rozpoczęcia przebudowy i zobowiązaniami, które ciążą na budynku od czasów, gdy był w rękach poprzedniego właściciela – firmy Węglozbyt. Obecny inwestor - firma GD&K Group planuje wrócić do pertraktacji z miastem, przerwanych z powodu wyborów samorządowych.

 

Prace na budowie Treimorfy (obecna nazwa inwestycji) mają ruszyć za kilka miesięcy. Na ten moment jej właściciele poszukują generalnego wykonawcy. Zgodnie z koncepcją, przy istniejącym wieżowcu mają stanąć cztery niższe budynki, powstanie też ogólnodostępny plac. Przestrzeń budynku przeznaczona będzie głównie na powierzchnię biurową, choć inwestor przewiduje również część hotelową.

 

GD&K Group Szkieletora nabyło w 2005 roku. Od tamtego czasu firma starała się uzyskać zgodę na przebudowę obiektu. Proponowane koncepcje wielokrotnie były oprotestowywane.

 

Budynek położony przy ul. Lubomirskiego i al. Płk Beliny Prażmowskiego w Krakowie początkowo miał być biurowcem Naczelnej Organizacji Technicznej. Jego budowa rozpoczęła w 1975 roku, cztery lata później z powodu braku pieniędzy została przerwana. Od tamtej pory żelbetowa konstrukcja bez zamocowanej elewacji stoi nieukończona, stanowiąc jedynie miejsce wywieszania banerów reklamowych.

Napisz pierwszy komentarz
mantra