Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoKwiaty dla biura logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

SEMEKO zagospodaruje w Gdyni ponad 14 hektarów

Wizualizacja zagospodarowanego Międzytorza, fot. xci.pl
Wizualizacja zagospodarowanego Międzytorza, fot. xci.pl
Spółka SEMEKO Grupa Inwestycyjna S.A. została wybrana jako partner do komercyjnego zagospodarowania terenu Gdyni Międzytorza. Wartość zainicjowanego przez PKP S.A. projektu deweloperskiego szacowana jest na ok. 700 mln EURO.

Międzytorze jest jedną z najbardziej atrakcyjnych działek w Trójmieście. Teren zlokalizowany jest ok. 1 kilometr od Skweru Kościuszki i Placu Kaszubskiego, wyznaczającego centrum miasta i sąsiaduje z dworcem kolejowym. Koncepcja zagospodarowania nieruchomości zakłada kompleksową rewitalizację terenu, a także zabudowę mieszkaniową, handlową, biurową i hotelową.

 

Zabudowa Międzytorza ma wpisać się w tkankę miejską i stać się ważnym elementem centrum Gdyni – komentuje Jarosław Bator, Członek Zarządu PKP S.A. – Koncepcja, którą wybraliśmy, spełnia te założenia. Zależy nam na realizacji projektu, który przyniesie korzyści nie tylko PKP S.A. i prywatnemu inwestorowi, ale przede wszystkim mieszkańcom Gdyni – dodaje.

 

Projekt został podzielony na kilka etapów, których realizacja powinna zakończona się w 2026 roku. Pierwsze prace budowlane mogą wystartować w 2017 roku. Szacowana wartość projektu to ok. 700 mln EURO, a łączna powierzchnia mieszkalna i komercyjna wyniesie do 345 000 mkw.

 

Zagospodarowanie terenu Gdyni Międzytorza jest jednym z wielu zainicjowanych przez PKP S.A. projektów deweloperskich. Obecnie trwają prace nad 18 projektami, których łączna wartość może sięgnąć nawet 13 mld zł. W kolejnych latach zaplanowano realizację ok. 20 projektów rocznie. Odpowiada za nie niedawno powołana spółka Xcity Investment.


0.0
Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra