Assa Abloy

West Station II niemal pełne

West Station II
West Station II
W biurowcu West Station II jest już wynajęte 90 proc. biur. Ostatnio obiekt przyciągnął siedmiu nowych najemców.

Do biurowca zlokalizowanego przy dworcu Zachodnim w Warszawie wprowadzą się firmy z branży turystycznej, ubezpieczeniowej i HR. Nowi najemcy zajmą w obiekcie łącznie ponad 6000 mkw. powierzchni.

Do grona najemców West Station II dołączyła m.in. firma Amadeus. Wynajęła ona 2360 mkw. powierzchni. Firma Amadeus specjalizuje się w technologii dla sektora turystyki. Z jej rozwiązań korzystają biura podróży, hotele, przewoźnicy, wypożyczalnie samochodów i lotniska. W podpisaniu umowy pośredniczyła firma JLL.

Biurowiec pozyskał także najemców z branży ubezpieczeniowej. W West Station II 1470 mkw. powierzchni wynajęła grupa INTER Polska. W transakcji doradzali jej eksperci Colliers International. Swoje biuro w West Station II będzie mieć również porównywarka ubezpieczeń mfind.pl, która w obiekcie zajmie ponad 300 mkw. powierzchni.

Do West Station II swoje siedziby przeniosą także firmy zajmujące się rekrutacją pracowników. Prawie 1160 mkw. powierzchni w obiekcie wynajęło EWL Group. Podczas transakcji doradzała mu agencja Brookfield. Do biurowca wprowadzi się także spółka Nordstaff, która na swoje biuro zajmie 160 mkw. powierzchni. 

Do budynku przeprowadzą się także dwie firmy z branży IT. Jedną z nich jest Savangard. Firma ta świadczy usługi z zakresu integracji i budowy systemów IT. W West Station II wynajęła ona ponad 300 mkw. powierzchni. W biurowcu na powierzchni 300 mkw. swoją siedzibę będzie mieć także Link Group zajmujący się outsourcingiem specjalistów IT. Dodatkowo, w ostatnim czasie nowy najemca wprowadził się również do West Station I. Jest nim Harper Hygienics, który wynajmuje ponad 500 mkw. powierzchni.

Z końcem 2017 roku zbliżyliśmy się do niemal pełnego wynajęcia West Station II. To jeden z najpopularniejszych budynków w Warszawie wśród klientów, którzy chcą dysponować doskonale skomunikowanym biurem, położonym blisko centrum stolicy. Dziękujemy za ich zaufanie – mówi Karol Wyka, Country Leasing Director w HB Reavis Poland.

W West Station II oferuje 38 000 mkw. powierzchni biurowej. Budynek został oddany do użytku w sierpniu 2017 roku. Swoje biura ulokowały tu również: Diebold Nixdorf, eTravel, Merck, Loan Me, LafargeHolcim, MoneyGram Payment Systems, Schréder oraz Urgo Polfa Łódź. West Station zostało trzykrotnie nagrodzone tytułem najlepszej inwestycji biurowej 2017 roku w Polsce, według jury branżowych konkursów Eurobuild Awards oraz CIJ Awards, a także plebiscytu Prime Property Prize. Zaprojektowany przez pracownię FS&P Arcus kompleks jest wspólną inwestycją HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment.

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz