HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPRO-INVEST S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCity Space logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoTorus logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoBusiness House logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCHB14 logoKart Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOnyx Business Point logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Chopin Office – krakowski biurowiec Warimpeksu

Hotel Chopin w Krakowie
Hotel Chopin w Krakowie
Spółka Warimpex, właściciel krakowskiego hotelu Chopin zamierza wybudować biurowiec.

Warimpex jest w fazie planowania projektu Chopin Office, dlatego spółka będzie starannie informować o formie i szczegółach dotyczących inwestycji, jak tylko projekt uzyska ostateczny kształt. Inwestycja będzie usytuowana przy Rondzie Mogilskim, przy hotelu Chopin - informuje Magdalena Wróbel, Biuro Prasowe spółki Warimpex.

 

W zeszłym tygodniu o planach Warimpeksu poinformowała Gazeta Wyborcza. Z przedstawionych przez nią parametrów wynika, że inwestycja będzie posiadała dziewięć kondygnacji, oferujących 4300 mkw. powierzchni biurowej. Budynek będzie posiadał 95 metrów szerokości od strony al. Powstania Warszawskiego i 65 metrów szerokości od strony Ronda Mogilskiego, w związku z czym deweloper będzie musiał wyciąć kilkadziesiąt drzew. Plany te wzbudzają niepokój wśród mieszkańców dzielnicy Grzegórzki, w obrębie której znajduje się hotel Chopin.

 

Będziemy rozmawiać z mieszkańcami i próbować dojść do porozumienia. Nie chcemy sporu – mówił dziennikarzom Gazety Wyborczej Andrzej Orliński, pełnomocnik spółki Warimpex. Zapewnił on, że wycięte drzewa zostaną przesadzone.

 

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG jest spółką założoną w 1959 roku, zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami, która skupia się na inwestycjach w sektorze nieruchomości hotelowych położonych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także prowadzi projekty związane z nieruchomościami komercyjnymi – budynkami biurowymi i centrami handlowymi. Warimpex działa aktywnie w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Austrii.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra