GTV Lighting logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPodium Investment logoOlivia Business Centre logoTorus logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoEcho Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoKontor logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Chopin Office – krakowski biurowiec Warimpeksu

Hotel Chopin w Krakowie
Hotel Chopin w Krakowie
Spółka Warimpex, właściciel krakowskiego hotelu Chopin zamierza wybudować biurowiec.

Warimpex jest w fazie planowania projektu Chopin Office, dlatego spółka będzie starannie informować o formie i szczegółach dotyczących inwestycji, jak tylko projekt uzyska ostateczny kształt. Inwestycja będzie usytuowana przy Rondzie Mogilskim, przy hotelu Chopin - informuje Magdalena Wróbel, Biuro Prasowe spółki Warimpex.

 

W zeszłym tygodniu o planach Warimpeksu poinformowała Gazeta Wyborcza. Z przedstawionych przez nią parametrów wynika, że inwestycja będzie posiadała dziewięć kondygnacji, oferujących 4300 mkw. powierzchni biurowej. Budynek będzie posiadał 95 metrów szerokości od strony al. Powstania Warszawskiego i 65 metrów szerokości od strony Ronda Mogilskiego, w związku z czym deweloper będzie musiał wyciąć kilkadziesiąt drzew. Plany te wzbudzają niepokój wśród mieszkańców dzielnicy Grzegórzki, w obrębie której znajduje się hotel Chopin.

 

Będziemy rozmawiać z mieszkańcami i próbować dojść do porozumienia. Nie chcemy sporu – mówił dziennikarzom Gazety Wyborczej Andrzej Orliński, pełnomocnik spółki Warimpex. Zapewnił on, że wycięte drzewa zostaną przesadzone.

 

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG jest spółką założoną w 1959 roku, zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami, która skupia się na inwestycjach w sektorze nieruchomości hotelowych położonych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także prowadzi projekty związane z nieruchomościami komercyjnymi – budynkami biurowymi i centrami handlowymi. Warimpex działa aktywnie w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Austrii.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra