EURO STYL Spółka Akcyjna logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoINTERBIURO logoSpectra Development logoLobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoGłówka Pracuje logoTorus logoGTV Lighting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoOnyx Business Point logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoArchicom logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Office logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoKwiaty dla biura logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Chopin Office – krakowski biurowiec Warimpeksu

Hotel Chopin w Krakowie
Hotel Chopin w Krakowie
Spółka Warimpex, właściciel krakowskiego hotelu Chopin zamierza wybudować biurowiec.

Warimpex jest w fazie planowania projektu Chopin Office, dlatego spółka będzie starannie informować o formie i szczegółach dotyczących inwestycji, jak tylko projekt uzyska ostateczny kształt. Inwestycja będzie usytuowana przy Rondzie Mogilskim, przy hotelu Chopin - informuje Magdalena Wróbel, Biuro Prasowe spółki Warimpex.

 

W zeszłym tygodniu o planach Warimpeksu poinformowała Gazeta Wyborcza. Z przedstawionych przez nią parametrów wynika, że inwestycja będzie posiadała dziewięć kondygnacji, oferujących 4300 mkw. powierzchni biurowej. Budynek będzie posiadał 95 metrów szerokości od strony al. Powstania Warszawskiego i 65 metrów szerokości od strony Ronda Mogilskiego, w związku z czym deweloper będzie musiał wyciąć kilkadziesiąt drzew. Plany te wzbudzają niepokój wśród mieszkańców dzielnicy Grzegórzki, w obrębie której znajduje się hotel Chopin.

 

Będziemy rozmawiać z mieszkańcami i próbować dojść do porozumienia. Nie chcemy sporu – mówił dziennikarzom Gazety Wyborczej Andrzej Orliński, pełnomocnik spółki Warimpex. Zapewnił on, że wycięte drzewa zostaną przesadzone.

 

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG jest spółką założoną w 1959 roku, zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami, która skupia się na inwestycjach w sektorze nieruchomości hotelowych położonych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także prowadzi projekty związane z nieruchomościami komercyjnymi – budynkami biurowymi i centrami handlowymi. Warimpex działa aktywnie w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Austrii.

Napisz pierwszy komentarz
mantra