Spectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoKwiaty dla biura logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoRIS Kotes logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Chopin Office – krakowski biurowiec Warimpeksu

Hotel Chopin w Krakowie
Hotel Chopin w Krakowie
Spółka Warimpex, właściciel krakowskiego hotelu Chopin zamierza wybudować biurowiec.

Warimpex jest w fazie planowania projektu Chopin Office, dlatego spółka będzie starannie informować o formie i szczegółach dotyczących inwestycji, jak tylko projekt uzyska ostateczny kształt. Inwestycja będzie usytuowana przy Rondzie Mogilskim, przy hotelu Chopin - informuje Magdalena Wróbel, Biuro Prasowe spółki Warimpex.

 

W zeszłym tygodniu o planach Warimpeksu poinformowała Gazeta Wyborcza. Z przedstawionych przez nią parametrów wynika, że inwestycja będzie posiadała dziewięć kondygnacji, oferujących 4300 mkw. powierzchni biurowej. Budynek będzie posiadał 95 metrów szerokości od strony al. Powstania Warszawskiego i 65 metrów szerokości od strony Ronda Mogilskiego, w związku z czym deweloper będzie musiał wyciąć kilkadziesiąt drzew. Plany te wzbudzają niepokój wśród mieszkańców dzielnicy Grzegórzki, w obrębie której znajduje się hotel Chopin.

 

Będziemy rozmawiać z mieszkańcami i próbować dojść do porozumienia. Nie chcemy sporu – mówił dziennikarzom Gazety Wyborczej Andrzej Orliński, pełnomocnik spółki Warimpex. Zapewnił on, że wycięte drzewa zostaną przesadzone.

 

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG jest spółką założoną w 1959 roku, zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami, która skupia się na inwestycjach w sektorze nieruchomości hotelowych położonych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także prowadzi projekty związane z nieruchomościami komercyjnymi – budynkami biurowymi i centrami handlowymi. Warimpex działa aktywnie w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Austrii.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra