Kinnarps nowy

EKO Na biurowcu Nowy Świat 2.0 zawisła wiecha

Wiecha na biurowcu Nowy Świat 2.0
Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat SA i Karmar S.A. zawiesiły wiechę na biurowcu Nowy Świat 2.0
Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat SA i Karmar SA zawiesiły wiechę na biurowcu Nowy Świat 2.0, który na przyjęcie pierwszych najemców będzie gotowy w III kw. 2015 r.

Nowy Świat 2.0 powstaje przy Trakcie Królewskim – pomiędzy Centrum Giełdowym, Centrum Bankowo-Finansowym a Placem Trzech Krzyży. Sześciokondygnacyjny, przeszklony budynek biurowo-usługowo-handlowy zaoferuje 6146 mkw. powierzchni użytkowej z garażami podziemnymi na ok. 160 miejsc. Łączna powierzchnia biurowa wyniesie w nim 4178 mkw. Dzięki unikalnej bryle budynku z charakterystyczną elewacją o łukowatej linii, przestrzeń przed biurowcem stanie się niepowtarzalnym kameralnym placem miejskim a także swoistym przejściem do pobliskiego Parku na Książęcem.

 

Budowa biurowca Nowy Świat 2.0 jest kluczowym elementem ważnego projektu, zmierzającego do utworzenia kompleksu skupiającego najważniejsze instytucje sektora gospodarczego. Choć budynek dopiero powstaje, to już budzi duże zainteresowanie wśród potencjalnych najemców. Wpływa na to wiele elementów – od znakomitej lokalizacji wśród czołowych podmiotów biznesowych, poprzez charakterystyczną, przeszkloną bryłę, aż po duży potencjał aranżacji powierzchni biurowych. Warto dodać, że inwestycja Nowy Świat 2.0 wykracza poza aspekt komercyjny. To również projekt, dzięki któremu przestrzeń kompleksu Centrum Bankowo-Finansowego i Centrum Giełdowego, zostanie otwarta dla mieszkańców Warszawy – mówi Anna Wolańska-Witczak, Prezes Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat SA.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Karmar SA, za stworzenie koncepcji architektonicznej i projektu wszystkich faz biurowca odpowiedzialna była pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. – Sp. Komandytowa. Obecnie w budynku prowadzone są prace związane z montażem elewacji złożonej ze szklanych paneli oraz wykończeniem wewnętrznych przestrzeni biurowca.

 

Od momentu rozpoczęcia prac w II kw. 2013 r. jest to wzorcowo prowadzona inwestycja, a wszelkie działania realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem. Lokalizacja biurowca w ścisłym centrum Warszawy, na działce o niespełna 20 m szerokości, bliskość zabytkowych budynków oraz wymagająca struktura gruntu sprawiają, że jest to niezwykle złożony projekt, którego realizacja jest dla nas interesującym wyzwaniem. Dzięki zaangażowaniu pracowników Karmar S.A. oraz efektywnej współpracy z doświadczonymi podwykonawcami możemy dziś świętować zawieszenie wiechy i ukończenie kolejnego etapu budowy – komentuje Robert Żołędowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych, Karmar S.A.

 

W nowoczesnym obiekcie klasy A zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne, optymalizujące zużycie wody i energii elektrycznej. Nowy Świat 2.0 certyfikowany jest systemie LEED.

 

Projekt Nowy Świat 2.0 to autorskie rozwinięcie wielowątkowej przestrzeni Placu Trzech Krzyży z otoczeniem wraz z jego kulturową i historyczną tożsamością. Ponadczasowość architektury pobliskiego zabytkowego Centrum Bankowo – Finansowego przenika się tutaj z najnowszymi współczesnymi standardami technicznymi i rozwiązaniami architektonicznymi. Koncept budynku stosownie wpisującego się w historyczny kontekst i w istniejącą zabudowę a jednocześnie tworzącego nową wartość urbanistyczną i symbolizującego nowoczesność oraz dynamikę instytucji fundatora był nie lada wyzwaniem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Nowy Świat 2.0 poprzez swoją intrygującą obecność i formę otwiera przestrzeń Traktu Królewskiego na ten fascynujący kwartał instytucji finansowych i Park na Książęcem, tworząc przy tym nowe ogólnodostępne przestrzenie publiczne i nową jakość życia śródmiejskiego Warszawy – mówi Andrzej Chołdzyński, Architekt, autor koncepcji architektonicznej i projektu biurowca Nowy Świat 2.0.

 

Budowa biurowca Nowy Świat 2.0 stanowi jeden z elementów rozbudowy i modernizacji Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat. Projekt obejmuje również realizację trzykondygnacyjnego parkingu podziemnego od strony Al. Jerozolimskich, a także rewitalizację dziedzińca kompleksu Centrum Bankowo-Finansowego, na którym zostanie zaaranżowana przestrzeń otwarta dla mieszkańców Warszawy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz