Assa Abloy

Ekologiczny Nowy Świat

Biurowiec Nowy Świat 2.0
Biurowiec Nowy Świat 2.0
Warszawski biurowiec Nowy Świat 2.0 otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold. Proces certyfikacji obiektu przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza JLL.

Projekt biurowy Nowy Świat 2.0 został przemyślany przez inwestora w najdrobniejszych szczegółach, mając na uwadze komfort przyszłych najemców oraz minimalizację wpływu na środowisko naturalne. Lokalizacja obiektu w samym sercu Warszawy ułatwia korzystanie z takich środków transportu jak rowery czy komunikacja publiczna. Budynek posiada specjalne miejsca postojowe dla samochodów niskoemisyjnych i rozwiniętą infrastrukturę dla rowerzystów. Przeszklona fasada daje szeroki dostęp do naturalnego światła, a powietrze wewnątrz obiektu charakteryzuje się doskonałą jakością, również dzięki zastosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji – wymienia Regina Gul, Starszy Kierownik Projektu, JLL.

W biurowcu Nowy Świat 2.0 zastosowano różne energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania projektowe, których potwierdzeniem jest certyfikat LEED na poziomie Gold. Budynek został wyposażony m.in. w wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne umożliwiające redukcję zużycia wody pitnej. Użyte w obiekcie materiały wykończeniowe charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych. W uzyskaniu certyfikatu inwestora – Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. – wspierali eksperci z firmy doradczej JLL.

Biurowiec Nowy Świat 2.0 to obiekt wybudowany w standardzie technicznym klasy A. Na pięciu piętrach budynek oferuje niemal 4200 mkw. nowoczesnych biur. Z kolei parter i podziemia przeznaczone są na lokale handlowo-usługowe. Pod budynkiem znajduje się również parking podziemny oraz infrastruktura dla rowerzystów. Biurowiec Nowy Świat 2.0 zlokalizowany jest przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Powstał on pomiędzy budynkami Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i dawnego KC PZPR. W sąsiedztwie biurowca znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych, w pobliżu jest także stacja PKP Powiśle i Metro Centrum i stacje rowerów miejskich Veturilo. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną AMC - Andrzej M.Chołdzyński Sp. z o.o. Jego inwestorem jest Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. Projekt zrealizowała firma Karmar. Budynek otrzymał nagrodę Budowa Roku 2016 roku. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz