Art-Deweloper Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGTV Lighting logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Treimorfa – trwa wybór generalnego wykonawcy

Treimorfa
Widok z ostatniego piętra Treimorfy
Ciąg dalszy historii krakowskiego Szkieletora wydaje się być w końcu przesądzony. Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę prace koncepcyjne idą do przodu.

Po wielu problemach w zeszłym roku inwestorom GD&K Group i Verity Development udało się uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę w miejscu dawnego biurowca NOT. Urząd Wojewódzki oddalił odwołania w sprawie przebudowy, uchylono także restrykcyjne wymogi przeciwpożarowe. Obecnie trwają przygotowania do projektu przetargowego i wyłonienia Generalnego Wykonawcy.

 

Centrum Kongresowe Nauki i Techniki Treimorfa będzie składało się z pięciu budynków o przeznaczeniu biurowo-hotelowo-mieszkaniowo-komercyjnym. Łączna powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 85 000 mkw. Głównym obiektem inwestycji będzie nadbudowany na konstrukcji Szkieletora wieżowiec o wysokości 100 metrów.

 

W 1968 roku ogłoszono, że biurowiec Naczelnej Organizacji Technicznej w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki powstanie według projektu zespołu architekta Zdzisława Arcta. Budowa ruszyła w 1975 roku. Chyba nikt wtedy nie spodziewał się, że nieukończony budynek będzie stał do dziś, znany jako Szkieletor.

 

Na chwilę obecną nie jest znana data rozpoczęcia ani zakończenia budowy Treimorfy.

 

Autorami projektu są architekci z pracowni DDJM.

 


0.0
Tagi: GD&K Treimorfa
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra