Schüco International Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoOnyx Business Point logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTorus logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoGTV Lighting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDorbud S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoSpectra Development logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoNowy Styl Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCHB14 logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Treimorfa – trwa wybór generalnego wykonawcy

Treimorfa
Widok z ostatniego piętra Treimorfy
Ciąg dalszy historii krakowskiego Szkieletora wydaje się być w końcu przesądzony. Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę prace koncepcyjne idą do przodu.

Po wielu problemach w zeszłym roku inwestorom GD&K Group i Verity Development udało się uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę w miejscu dawnego biurowca NOT. Urząd Wojewódzki oddalił odwołania w sprawie przebudowy, uchylono także restrykcyjne wymogi przeciwpożarowe. Obecnie trwają przygotowania do projektu przetargowego i wyłonienia Generalnego Wykonawcy.

 

Centrum Kongresowe Nauki i Techniki Treimorfa będzie składało się z pięciu budynków o przeznaczeniu biurowo-hotelowo-mieszkaniowo-komercyjnym. Łączna powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 85 000 mkw. Głównym obiektem inwestycji będzie nadbudowany na konstrukcji Szkieletora wieżowiec o wysokości 100 metrów.

 

W 1968 roku ogłoszono, że biurowiec Naczelnej Organizacji Technicznej w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki powstanie według projektu zespołu architekta Zdzisława Arcta. Budowa ruszyła w 1975 roku. Chyba nikt wtedy nie spodziewał się, że nieukończony budynek będzie stał do dziś, znany jako Szkieletor.

 

Na chwilę obecną nie jest znana data rozpoczęcia ani zakończenia budowy Treimorfy.

 

Autorami projektu są architekci z pracowni DDJM.

 

Tagi: GD&K Treimorfa
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra