Giant

EKO Trzy firmy w krakowskim biurowcu Avia

AVIA
AVIA - zdjęcie nocne
Trzy firmy informatyczne wynajęły powierzchnię w biurowcu AVIA znajdującym się na krakowskich Czyżynach. Łącznie spółki te zajęły ok. 5000 mkw. przestrzeni biurowej.

AVIA oferuje ok. 11 500 mkw. powierzchni biurowej. Jej najemcy mogą korzystać z podziemnego parkingu dla 170 samochodów. Biurowiec certyfikowany w systemie LEED Core and Shell Gold jest wspólnym przedsięwzięciem inwestorów CA Immo i Grupy GD&K. Budynek został oddany do użytkowania pod koniec 2014 r. Obiekt znajduje się w parku technologicznym przy Al. Jana Pawła II i należy do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Taka lokalizacja budynku z pewnością sprzyja rozwojowi firm z sektora SSC (Shared Service Center) i BPO (Business Process Outsourcing).

 

Kraków coraz bardziej zasługuje na miano jednego z najważniejszych w Europie ośrodków technologii informatycznej, zinformatyzowanych usług (ITES) i biotechnologii – mówi dr Bruno Ettenauer, dyrektor generalny CA Immo. Koncentracja na tym sektorze przyczynia się do powstawania wartościowych miejsc pracy. Region jest atrakcyjny dla firm i inwestorów międzynarodowych, przez co pojawiają się nowe możliwości dla lokalnego rynku wynajmu powierzchni biurowych – dodaje.

 

Wśród firm wynajmujących powierzchnię w biurowcu znajdują się Bank BPH SA i spółka GE Healthcare, które wprowadziły się do obiektu niedługo po ukończeniu prac budowlanych, jeszcze w grudniu 2014 r. Organizacje te należą do Grupy General Electric. Biura banku zajmują półtora piętra – 3100 mkw. powierzchni biurowej, zaś GE Healthcare – spółka specjalizująca się w dostarczaniu produktów inżynierii medycznej, wynajmuje 2400 mkw. Ponadto na parterze ok 400 mkw. zajęła firma prowadząca bar bistro. Nowoczesny biurowiec jest już skomercjalizowany w 95 proc.

 


0.0
Tagi: CA Immo GD&K AVIA
Napisz pierwszy komentarz