Giant

AVIA z certyfikatem LEED Core and Shell Gold

AVIA w Krakowie
Wewnętrzny ogród
Budynek biurowy AVIA uzyskał certyfikat LEED Core and Shell Gold przyznawany przez U.S. Green Building Council. Tym samym biurowiec stał się jednym z pierwszych obiektów w Krakowie docenionych za całokształt działań z zakresu zrównoważonego budownictwa.

Uzyskany certyfikat LEED Core and Shell Gold sprawił, że AVIA Office Building znalazła się w prestiżowym gronie biurowców w Polsce, które były wstanie sprostać wysokim wymaganiom tego międzynarodowego systemu certyfikacji zrównoważonego budownictwa.

 

Będąc liderem w zakresie zrównoważonego budownictwa Turner & Townsend stawia sobie za cel kształtowanie lepszego środowiska budowlanego dla przyszłych pokoleń. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią sukcesu AVII w uzyskaniu certyfikatu LEED Gold – komentuje Iain Leyden, Turner & Townsend Country Managing Director dla Polski.

 

Cieszymy się, że dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu mogliśmy pomóc GD&K Group w osiągnięciu certyfikatu na wyższym poziomie niż początkowo zakładany LEED Silver – dodaje Dominik Włodarczyk, Asesor LEED w Turner & Townsend.

 

Bardzo się cieszę, że w portfolio GD&K Group pojawiła się AVIA - budynek spełniający najnowocześniejsze trendy projektowe. Istotne było dla nas to, by AVIĘ charakteryzowały najwyższe standardy, które stworzą naszym Najemcom przyjazne miejsce pracy – mówi Jakub Wazowicz reprezentujący GD&K Group

 

AVIA jest wspólnym projektem GD&K Group i CA Immo. Inwestycja zlokalizowana jest w Krakowskim Parku Technologicznym. Siedmiokondygnacyjny obiekt oferuje prawie 14 000 mkw. powierzchni najmu brutto klasy A. Jej użytkownicy mogą korzystać ze 173 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. We wnętrzu budynku znajduje się ogród w stylu japońskim i zielone atrium.

 

W zakresie rozwiązań ekologicznych AVIA oferuje bardzo dobre połączenie z miejskim systemem transportu, promuje pojazdy niskoemisyjne i zużywa o 46 proc. wody mniej niż przewiduje lokalny standard dla budynków biurowych. Ponadto znaczący procent energii, jaką zużywa obiekt pochodzi ze źródeł odnawialnych, a materiały, które wykorzystano do budowy obiektu zostały zakupione i wytworzone lokalnie, co pozytywnie przyczyniło się nie tylko do mniejszej emisji CO2, ale i do rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Dodatkowo prawie 100 proc. miejsc pracy w powierzchni biurowej AVII ma widok na zewnątrz, a także wyposażonych jest w efektywny system wentylacji.

 

Na wynajem powierzchni w AVII zdecydowały się firmy, takie jak BPH SA, GE Healthcare, Software Mind.

 


0.0
Tagi: CA Immo GD&K AVIA
Napisz pierwszy komentarz