Archicom logoPodium Investment logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoKontor logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Dwie firmy skomercjalizują Hotel Europejski

Inwestorem budynku jest HESA – spółka rodzinna, która została utworzona w 1924 roku przez ówczesnych spadkobierców założycieli hotelu – rodzinę Przeździeckich
Inwestorem budynku jest HESA – spółka rodzinna, która została utworzona w 1924 roku przez ówczesnych spadkobierców założycieli hotelu – rodzinę Przeździeckich
Cushman & Wakefield i Kancelaria Brochocki skomercjalizują powierzchnie biurowe w gruntownie przebudowanym i zmodernizowanym Hotelu Europejskim w Warszawie.

Hotel Europejski zlokalizowany jest w centrum Warszawy przy Krakowskim Przedmieściu i pl. Piłsudskiego. Budynek powstał w połowie XIX wieku według projektu wybitnego polskiego architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego. Hotel Europejski był jednym z najnowocześniejszych obiektów hotelowych w Europie, a w okresie międzywojennym najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. W 2005 roku obiekt przeszedł w ręce spadkobierców przedwojennych właścicieli.

 

Aktualnie trwa gruntowna przebudowa oraz renowacja hotelu. Oprócz luksusowego hotelu i SPA prowadzonych pod marką Raffles, w obiekcie znajdą się ekskluzywne sklepy, restauracje i kawiarnie, co pozwoli przywrócić dawny wielkomiejski charakter budynku. Część handlowa zajmie 2 700 mkw.

 

Cushman & Wakefield i Kancelarią Brochocki są odpowiedzialne za komercjalizację dwóch nadbudowanych kondygnacji biurowych, z których każda będzie miała powierzchnię ok. 3500 mkw. Znajdą się tam nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A+. Bezpośredni dostęp do biur zapewnią dwa niezależne wejścia z recepcjami. Ponadto do dyspozycji najemców będzie trzypoziomowy parking na 80 samochodów.

 

Inwestorem budynku jest HESA (d. Hotel Europejski Spółka Akcyjna) – spółka rodzinna, która została utworzona w 1924 roku przez ówczesnych spadkobierców założycieli hotelu – rodzinę Przeździeckich. W 1948 roku władze komunistyczne odebrały spółce budynek Hotelu Europejskiego. Prawa do nieruchomości rodzina odzyskała dopiero w 2005 roku. W 2012 roku dwie trzecie udziałów przejęła szwajcarska firma Takami Holding. Prace restauracyjne w Hotelu Europejskim rozpoczęły się w 2013 roku.

 

Rewitalizacja Hotelu Europejskiego otwiera nowy rozdział w historii tego niezwykłego budynku, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych obiektów Warszawy. Jesteśmy dumni, że możemy prowadzić proces komercjalizacji części biurowej tego wyjątkowego projektumówi Anna Kwiatkowska, Associate, Manager ds. reprezentacji właścicieli nieruchomości w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra