UNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoCity Space logoINTER-BUD logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoKart Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPodium Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKwiaty dla biura logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO STRABAG świętuje wmurowanie kamienia węgielnego

Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec ASTORIA Real Estate
Akt erekcyjny upamiętni budowę biurowca ASTORIA
W centrum Warszawy wmurowano akt erekcyjny pod biurowiec ASTORIA Premium Offices realizowany przez firmę STRABAG Real Estate.

Spółka STRABAG Real Estate GmbH (SRE) wmurowała kamień węgielny pod swój pierwszy projekt w Polsce – biurowiec ASTORIA Premium Offices. Akt erekcyjny podpisali Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Zarządzający w SRE Thomas Hohwieler i Michael Markart - inwestor odpowiedzialny za projekt, oraz przedstawiciel Generalnego Wykonawcy – STRABAG Sp. z o.o., Dyrektor Oddziału Warszawa i Region Wschód Jarosław Pelc.

 

Uroczystość odbyła się w części reprezentacyjnej budynku na parterze przy rotundzie biurowca. Scenografia wydarzenia nawiązywała do elementów ekologicznych, podkreślających charakter powstającego budynku. Tworząc biurowiec ASTORIA wykonaliśmy pierwszy krok na polskim rynku i zbudowaliśmy miejscowy zespół projektowy. Dlatego cieszę się, że mamy okazję pracować nad naszym projektem w tak wyjątkowym miejscu i tym samym przyczynić się do rozbudowy centrum Warszawy. Jednocześnie mamy nadzieję, że będzie to pomyślny początek naszej działalności w Polsce, ponieważ planujemy ją w przyszłości rozszerzyć. W zasadzie jesteśmy przekonani, że Polska stanie się jednym z naszych głównych rynków – powiedział Thomas Hohwieler, Dyrektor Zarządzający SRE.

 

Architektura budynku przyciągnie uwagę przede wszystkim dzięki reprezentacyjnej, nowoczesnej fasadzie, wykonanej ze szkła, metalu i kamienia. Jednocześnie, dzięki delikatnie zaznaczonym elementom stylowym nawiązującym do sąsiednich budynków, ASTORIA wpasuje się w otoczenie. Od strony Pałacu Kultury i Nauki biurowiec jest niemal w całości oszklony, natomiast od Wschodu wyróżnia się śródmiejskim stylem z charakterystycznymi oknami. Tym samym budynek dopełnia obecnego wyglądu ulicy Szpitalnej i stanowi przedłużenie budynków mieszczących się przy placu Powstańców Warszawy – wyjaśnia Michael Markart, inwestor odpowiedzialny za ten projekt w firmie SRE.

 

Generalny Wykonawca STRABAG Sp. z o.o. realizuje budowę biurowca zgodnie z założonym harmonogramem. Dziesięciokondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 18 200 mkw. powstaje przy ul. Przeskok 2, pomiędzy centrum biznesowym a Starym Miastem. Obiekt będzie posiadał certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold. Zakończenie inwestycji zaplanowano na pierwsze półrocze 2016 r.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra