Giant

EKO Wiecha na PRIME Corporate Center

Wiecha na PRIME Corporate Center
Wiecha na PRIME Corporate Center
Na realizowanym przez Golub GetHouse biurowcu PRIME Corporate Center zawisła wiecha. Nieco ponad 14 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty ukończono konstrukcję wszystkich kondygnacji.

W uroczystości zawieszenia wiechy na PRIME Corporate Center udział wzięli m.in. zastępca prezydenta m. st. Warszawy Jacek Wojciechowski, przedstawiciele firm: Golub GetHouse – inwestora obiektu, Warbud – generalnego wykonawcy oraz Raiffeisen Polbank – najemcy inwestycji, który w połowie przyszłego roku przeniesie do niej swoją siedzibę główną.

 

Realizacja obiektu biurowego na potrzeby Raiffeisen Polbank to ogromny zaszczyt, ale i wielkie wyzwanie. Pragnę podziękować wszystkim firmom zaangażowanym w budowę PRIME Corporate Center za ich dotychczasową pracę. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy budynek w pełni nowoczesny, komfortowy i przyjaznym użytkownikom – mówił podczas uroczystości Czarek Jarząbek, prezes Golub GetHouse.

 

Właśnie zakończyliśmy stan surowy, w skład którego wchodziło m.in.: obudowanie wykopu ścianami szczelinowymi o głębokości 36 m, ich różne rozparcie, następnie wykonanie pięciu kondygnacji podziemnych i całej konstrukcji nadziemia. Realizacja każdej kondygnacji wieży o powierzchni 950 mkw. trwała tylko cztery dni robocze. Prace na placu budowy przebiegają sprawnie i zgodnie z przyjętym harmonogramem. Warto podkreślić, iż nie byłoby to możliwe bez bardzo dobrej współpracy z inwestorem – skomentował Wojciech Gerber, członek zarządu firmy Warbud.

 

Obecnie na budowie PRIME Corporate Center trwa montaż szklanej elewacji, który potrwa jeszcze do października br. Wewnątrz budynku realizowane są prace wykończeniowe powierzchni biurowych i wspólnych. W połowie lipca na dachu budynku zostanie umieszczony 20-tonowy agregat prądotwórczy i centrale wentylacyjne, zaś do końca sierpnia potrwa montaż konstrukcji stalowej. Zakończenie wszystkich prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał 2016 r.

 

Raiffeisen Polbank zajmie ponad 95 proc. powierzchni dostępnej w budynku, w tym całą powierzchnię handlowo-usługową na parterze. W 96-metrowym PRIME Corporate Center znajduje się 20 148 mkw. powierzchni najmu.

 

Nowa siedziba to dla Raiffeisen Polbank znaczące synergie kosztowe, wynikające m.in. z centralizacji jednostek rozlokowanych obecnie w kilku miejscach w Warszawie. Na ograniczenie wydatków powinno także wpłynąć wykorzystanie w budynku innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii. Co równie ważne, zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w kształtowaniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni biurowej pozwoli nam stworzyć bardziej komfortowe warunki pracy. W efekcie powinna nastąpić poprawa jakości realizowanych zadań i usprawnienie funkcjonowania procesów wewnętrznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, które udało się osiągnąć dzięki partnerskiej współpracy między bankiem a właścicielem i wykonawcą budynku – skomentował Ryszard Drużyński, wiceprezes zarządu Raiffeisen Polbank.

 

Inwestycja powstaje przy ul. Grzybowkiej 78 na warszawskiej Woli. Za jej projekt architektoniczny odpowiada pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Obiekt podlega certyfikacji ekologicznej BREEAM na ocenę Very Good.


0.0
Napisz pierwszy komentarz