bcb wrzesień 2020

EKO Kompleks New City na celujący

New City
New City
Stołeczny kompleks biurowy New City otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM In-Use International w dwóch kategoriach na ocenę „Excellent”.

Kompleks zlokalizowany przy ulicy Marynarskiej 15 w Warszawie, należący do funduszu Hines Global REIT i zarządzany przez Hines Polska, został wyróżniony międzynarodowym certyfikatem środowiskowym BREEAM In-Use International w kategoriach Building Management oraz Asset. W obu osiągnął poziom Excellent. Uzyskanie przez kompleks New City certyfikatu BREEAM In-Use na poziomie „Excellent” jest potwierdzeniem wpisanej w standardy Hines troski o komfort najemców, środowisko naturalne oraz zarządzanie budynkami w zrównoważony i efektywny sposób – komentuje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Projektu Hines w Polsce.

 

Uzyskanie tak wysokiego certyfikatu było możliwe dzięki wdrożeniu efektywnych procedur zarządzania budynkiem, w szczególności w zakresie minimalizowania zużycia energii elektrycznej. Kompleks wyróżnia również zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych, a także troska o minimalizowanie zanieczyszczania środowiska, m.in. poprzez wdrożenie procedury segregacji odpadów. Ponadto audytorzy docenili lokalizację kompleksu i oferowane przez kompleks udogodnienia dla najemców, takie jak uruchomiona w marcu tego roku innowacyjna platforma Singu CarPooling, ułatwiająca wspólne przejazdy do pracy.

 

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla warszawskiego New City odpowiedzialna była firma WSP. W procesie certyfikacji BREEAM In-Use oceniamy zrównoważone podejście do użytkowania budynku, które nie byłoby możliwe bez proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań zaimplementowanych już na etapie projektowym. Uzyskanie dla budynków New City wyjątkowo wysokiej oceny „Excellent” w obu kategoriach było możliwe dzięki właściwemu zarządzaniu i wykorzystaniu tych rozwiązań. Ponadto, New City wyróżniają szczególnie zielone ściany i dach, które poprawiają jakość powietrza w budynku, polepszają mikroklimat, absorbują CO2, tłumią hałas i magazynują wodę – mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, Szef Działu Zrównoważonego Rozwoju WSP oraz audytor w procesie certyfikacji.

 

Kompleks New City złożony jest z dwóch nowoczesnych budynków New City oraz New City 2, o łącznej powierzchni ponad 44 000 mkw. Zlokalizowany jest przy ul. Marynarskiej 15 w centrum biurowej części Mokotowa, w sąsiedztwie skrzyżowania łączącego cztery najważniejsze arterie dzielnicy – al. Wilanowską oraz ulice: Marynarską, Wołoską i Rzymowskiego. New City dysponuje wjazdami z trzech stron (od ulic Marynarskiej, Cybernetyki i Postępu). W sąsiedztwie inwestycji znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, zapewniające szybki i dogodny dojazd do różnych rejonów miasta. Użytkownicy biurowców mogą korzystać ze 1225 miejsc parkingowych w trzypoziomowym parkingu podziemnym oraz ponad 70 miejsc parkingowych naziemnych, przeznaczonych dla gości.


0.0
Napisz pierwszy komentarz