HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoCHB14 logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOnyx Business Point logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoGTV Lighting logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoKwiaty dla biura logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoGhelamco Poland logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

STRABAG wykona centralę Grupy Maspex

Biurowiec Grupy Maspex - wizualizacja
Biurowiec Grupy Maspex - wizualizacja
STRABAG został generalnym wykonawcą biurowca Grupy Maspex Wadowice. Wartość kontraktu wynosi ok. 30 mln zł netto.

Spółka STRABAG podpisała kontrakt z Grupą Maspex Wadowice opiewający na kwotę blisko 30 mln zł netto. Zakłada on, że w ciągu 11 miesięcy na terenie funkcjonującego zakładu produkcyjnego koncernu w Wadowicach zostanie ukończony biurowiec. Pierwsze prace przy realizacji obiektu ruszyły w czerwcu br.

 

Siedziba Grupy Maspex będzie sześciokondygnacyjną bryłą składającą się z trzech modułów w kształcie litery U. Powierzchnia całkowita biurowca wyniesie ok. 8000 mkw. W obiekcie zostaną zastosowane nowoczesne urządzenia i materiały wykończeniowe, w tym automatyczne żaluzje na elewacjach regulujące dopływ światła do pomieszczeń, autonomiczne systemy inteligentnego sterowania instalacją oświetleniową oraz wentylacji i klimatyzacji. Swobodę aranżacji przestrzeni zapewni system podłóg podniesionych, pod którymi poprowadzone zostaną wszystkie instalacje.

 

Jako koncern STRABAG doskonale wiemy, jak ważne jest zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy. Kilka lat temu sami zdecydowaliśmy się zainwestować w budowę nowoczesnego kompleksu biurowego, który od 2011 roku jest siedzibą całej Grupy STRABAG w Polsce. Z perspektywy czasu mogę to ocenić jako przełomowy krok w blisko 30-letniej historii naszej firmy – komentuje Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.


Realizowana przez STRABAG inwestycja znajduje się na 3,5-hektarowym terenie zlokalizowanym przy ul. Chopina w Wadowicach. Nowy budynek powstanie naprzeciwko dotychczasowej siedziby. Oba budynki połączy przeszklony most, który zostanie wybudowany bezpośrednio nad drogą, na wysokości pierwszego piętra. Projekt będzie gotowy w maju 2016 r.


Maspex jest jednym z liderów na rynku soków, nektarów, napojów, makaronów, dżemów, keczupów, sosów czy produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategia Grupy opiera się na akwizycji znanych i cenionych marek. W ciągu 25 lat funkcjonowania na rynku spółka przeprowadziła 17 przejęć, z czego 9 za granicą. W 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Maspex Wadowice osiagnęły poziom 3,3 mld zł. Do Grupy Maspex Wadowice należą marki, takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Produkty trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

 

Tagi: Strabag
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra