UNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoRIS Kotes logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGTV Lighting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

STRABAG buduje siedzibę firmy TRUMPF

Nowa siedziba TRUMPF Polska
Nowa siedziba TRUMPF Polska
Przedsiębiorstwo STRABAG rozpoczęło budowę budynku biurowo-usługowego w Warszawie. Będzie w nim mieściła się siedziba firmy TRUMPF Polska.

Umowa podpisana między firmą STRABAG a TRUMPF dotyczy generalnego wykonawstwa projektu biurowo-usługowego, w którym będzie mieściła się siedziba przedsiębiorstwa działającego w branży zaawansowanych technologii obróbki blach i techniki laserowej. Wartość kontraktu wynosi 16,5 mln zł netto. Właśnie rozpoczęte prace budowlane zostaną ukończone w kwietniu 2016 r.

 

Inwestycja zlokalizowana jest na warszawskim Bemowie przy ul. Połczyńskiej, bezpośrednio przy dawnej szosie poznańskiej. Zakres prac STRABAG obejmuje budowę dwukondygnacyjnego obiektu o kubaturze ponad 17 000 m3. Na parterze budynku będzie mieściła się strefa wystawiennicza z salą ekspozycyjną oraz część biurowo-konferencyjna. Pozostałe pomieszczenia biurowe i sale spotkań wraz z doświetlającym je dziedzińcem i zielonym ogrodem zostały umiejscowione na pierwszym piętrze. Wokół budynku przewidziany jest parking o powierzchni przekraczającej 1700 mkw.

 

TRUMPF jest producentem maszyn do obróbki plastycznej blach, takich jak: wycinarki laserowe do obróbki 2D i 3D, wykrawarki młoteczkowe, prasy krawędziowe czy elektronarzędzia. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się również automatyzacja systemów magazynowych oraz oprogramowania, laserowe systemy spawające, systemy do lutospawania, napawania i znakowania laserowego. Historia firmy sięga lat 20. XX w., kiedy została założona przez Christiana Trumpfa w niemieckim mieście Ditzingen k. Stuttgartu, gdzie do dziś mieści się jej główna siedziba.

 

Grupa TRUMPF posiada kilkadziesiąt spółek córek i ponad 12 000 pracowników na całym świecie, m.in. w Niemczech, Austrii, Chinach, Czechach, Francji, Wielkiej Brytanii, Indiach, Japonii, Meksyku, Singapurze, Szwajcarii czy w USA.

 

Spółka TRUMPF Polska istnieje od ponad 10 lat i obecnie wynajmuje pomieszczenia w biurowcu Łopuszańska Business Park w Warszawie. Kilka lat temu podjęto decyzję o budowie własnej siedziby. Autorem zagospodarowania terenu i koncepcji określającej podstawowe zamierzenia architektoniczne oraz rozwiązania funkcjonalne i użytkowe budynku jest firma Barkow Leibinger z siedzibą w Berlinie.

 


0.0
Tagi: Strabag
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra