Assa Abloy

OVO Wrocław z żaglem

Montaż żagla na OVO Wrocław
Biała sylwetka wielofunkcyjnego budynku stała się już charakterystycznym elementem centrum Wrocławia
Biała elewacja budynku OVO Wrocław jest już gotowa w 94 proc. Z kolei na dachu obiektu trwają prace związane z montażem tzw. żagla – osłony podkreślającej zaokrąglony kształt OVO.

Biała elewacja budynku OVO Wrocław wykonywana z corianu jest już gotowa w 94 proc. Docelowo materiałem wyłożona zostanie powierzchnia licząca 5500 mkw. Z kolei na dachu obiektu trwają prace związane z montażem tzw. żagla – osłony podkreślającej zaokrąglony kształt OVO. Obecnie większość robót związanych z realizacją inwestycji polega na wykańczaniu wnętrz tj. pokoi pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, apartamentów, a także biur.

 

W części restauracyjnej i w sali balowej, które znajdują się na parterze, montowane są oprawy oświetleniowe tzw. wulkany, czyli lampy o zaokrąglonym kształcie nawiązującym do wulkanistej góry. Równolegle prowadzone są prace na wyższych piętrach, m.in. w pokojach hotelu DoubleTree by Hilton układane są tapety i wykładziny, a także montowane drzwi. Z kolei na 4. piętrze, czyli w części apartamentowej, kontynuowane są prace posadzkarskie i tynkarskie. Tam również montowane są już drzwi. Na piętrach apartamentowych trwa także montaż stolarki drewnianej, a w części biurowej aluminiowej ślusarki wewnętrznej – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. Na placu budowy pracuje obecnie 420 osób.

 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA, która prowadzi prace nad OVO Wrocław w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem, zakładającym, że OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 r.

 


0.0
Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz