Torus logoEcho Investment logoCity Space logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGłówka Pracuje logoGTV Lighting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSchüco International Polska logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTétris Poland logoGhelamco Poland logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoCity Office logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoLobos Nieruchomości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Uber inwestuje w Krakowie

Uber otworzy centrum zaawansowanych usług biznesowych w stolicy Małopolski. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek nie tylko na terenie Polski, ale i Europy Środkowo-Wschodniej.

Uber otworzy centrum zaawansowanych usług biznesowych w stolicy Małopolski. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek nie tylko na terenie Polski, ale i Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest dla nas rynkiem strategicznym, a inwestycja w Krakowie to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie dotąd realizowaliśmy – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor zarządzający Ubera na region EMEA, Jambu Palaniappan.

Znajdujące się w stolicy Małopolski Center of Exellence Ubera będzie udzielać wsparcia dla działań operacyjnych firmy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, tj. optymalizacji systemu i procesów, a także obsługi współpracujących z Uberem kierowców i pasażerów. Jak poinformował dyrektor zarządzający firmy, Uber zamierza zainwestować w tę inwestycję 38 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat.

Firma rozpoczęła rekrutacje pracowników, aby centrum mogło działać już od stycznia 2016 r. Docelowo w krakowskim ośrodku ma pracować 140 osób. Poszukiwani są wysokiej klasy specjaliści znający kilka języków obcych, w tym programiści i eksperci rynku usług biznesowych. To dobre, wysokiej jakości miejsca pracy. Takich chcemy w Polsce jak najwięcej - komentował prezes PAIiIZ, Sławomir Majman. Według niego, w kraju będzie pojawiać się coraz więcej wysokiej jakości miejsc pracy, w szczególności w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu.

Obecnie nad Wisłą funkcjonuje niemal 700 centrów usługowych, w których pracuje około 200 tys. pracowników. Innowacyjne firmy chętnie wybierają Polskę, szybko dostrzegając, że dokonały trafnego wyboru. Tak dobrego klimatu inwestycyjnego jak w 2015 nie mieliśmy od lat. Sprzyja temu także konsekwentnie prowadzona od lat polityka otwartych drzwi dla ambitnych inwestycji – powiedział prezes PAIiIZ. Korzystają z tego zwłaszcza amerykańskie firmy. Stanowią oni głównych inwestorów zagranicznych na rynku polskim. Ponadto, jak powiedziała szefowa Amerykańskiej Izb Handlowej w Polsce, AmCham, Dorota Dąbrowski, ok. 80 proc. z nich reinwestuje zarobiony w kraju. Przez ponad dwie dekady, amerykańscy inwestorzy stworzyli już ponad 220 tys. miejsc pracy w Polsce - zaznaczyła Dorota Dąbrowski. Zapewniają dobre warunki dla pracowników, oferując m.in. pensje wyższe od średniej - dodała.

Uber, który powstał w 2009 r., zalicza się  do grona największych "gwiazd technicznych" z amerykańskiej Doliny Krzemowej. Firma specjalizuje się w usługach przewozu osób. Działa w 330 miastach na świecie. W Polsce funkcjonuje od 2014 r., a jej aplikacja jest dostępna w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Pozwaniu i Wrocławiu.

 

Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
mantra