Tork

Uber inwestuje w Krakowie

Uber otworzy centrum zaawansowanych usług biznesowych w stolicy Małopolski. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek nie tylko na terenie Polski, ale i Europy Środkowo-Wschodniej.

Uber otworzy centrum zaawansowanych usług biznesowych w stolicy Małopolski. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek nie tylko na terenie Polski, ale i Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest dla nas rynkiem strategicznym, a inwestycja w Krakowie to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie dotąd realizowaliśmy – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor zarządzający Ubera na region EMEA, Jambu Palaniappan.

Znajdujące się w stolicy Małopolski Center of Exellence Ubera będzie udzielać wsparcia dla działań operacyjnych firmy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, tj. optymalizacji systemu i procesów, a także obsługi współpracujących z Uberem kierowców i pasażerów. Jak poinformował dyrektor zarządzający firmy, Uber zamierza zainwestować w tę inwestycję 38 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat.

Firma rozpoczęła rekrutacje pracowników, aby centrum mogło działać już od stycznia 2016 r. Docelowo w krakowskim ośrodku ma pracować 140 osób. Poszukiwani są wysokiej klasy specjaliści znający kilka języków obcych, w tym programiści i eksperci rynku usług biznesowych. To dobre, wysokiej jakości miejsca pracy. Takich chcemy w Polsce jak najwięcej - komentował prezes PAIiIZ, Sławomir Majman. Według niego, w kraju będzie pojawiać się coraz więcej wysokiej jakości miejsc pracy, w szczególności w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu.

Obecnie nad Wisłą funkcjonuje niemal 700 centrów usługowych, w których pracuje około 200 tys. pracowników. Innowacyjne firmy chętnie wybierają Polskę, szybko dostrzegając, że dokonały trafnego wyboru. Tak dobrego klimatu inwestycyjnego jak w 2015 nie mieliśmy od lat. Sprzyja temu także konsekwentnie prowadzona od lat polityka otwartych drzwi dla ambitnych inwestycji – powiedział prezes PAIiIZ. Korzystają z tego zwłaszcza amerykańskie firmy. Stanowią oni głównych inwestorów zagranicznych na rynku polskim. Ponadto, jak powiedziała szefowa Amerykańskiej Izb Handlowej w Polsce, AmCham, Dorota Dąbrowski, ok. 80 proc. z nich reinwestuje zarobiony w kraju. Przez ponad dwie dekady, amerykańscy inwestorzy stworzyli już ponad 220 tys. miejsc pracy w Polsce - zaznaczyła Dorota Dąbrowski. Zapewniają dobre warunki dla pracowników, oferując m.in. pensje wyższe od średniej - dodała.

Uber, który powstał w 2009 r., zalicza się  do grona największych "gwiazd technicznych" z amerykańskiej Doliny Krzemowej. Firma specjalizuje się w usługach przewozu osób. Działa w 330 miastach na świecie. W Polsce funkcjonuje od 2014 r., a jej aplikacja jest dostępna w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Pozwaniu i Wrocławiu.

 


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra