Tork

OBC podsumowuje rok

OBC nocą
OBC nocą
Niemal 50 nowych firm, przeszło 1400 stworzonych miejsc pracy, a także rozpoczęcie budowy kolejnego biurowca kompleksu Olivia Star – tak w skrócie wygląda podsumowanie 2015 r. w Olivia Business Centre.

Ubiegły rok był bardzo udany dla gdańskiego kompleksu Olivia Business Centre. W maju 2015 r. oddano do użytku biurowiec Olivia Six, co pozwoliło na zachowanie dobrej passy w zakresie oddawania co roku jednego budynku. We wrześniu zeszłego roku do obiektu wprowadził się niemiecki koncern metalurgiczny ThyssenKrupp, który otworzył w nim Globalne Centrum Usług Wspólnych. Do grona najemców Olivia Six dołączyły także Agencja Rozwoju Pomorza, Epam Systems i PwC. Ostatnia z firm otworzyła w budynku Centrum Kompetencyjne świadczące usługi doradcze dla klientów z sektora finansowego z USA i krajów Europy Zachodniej. Dodatkowo do biurowca wprowadzi się CityFit – obecnie prowadzone są prace wykończeniowe przy dwupiętrowym studio fitness.

Olivia Six jest budynkiem wyposażonym w pierwszą w Polsce całoszklaną trójszybową elewacją, która spełnia normy UE na rok 2021. Obiekt otrzymał najwyższy wynik certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent na terenie Trójmiasta.   

Doceniony został także kolejny budynek kompleksu – Olivia Four. Budynek zobył wyróżnienie w konkursach Pomorskie Sztormy 2014, Biurowiec Roku 2014, a także Green Building Awards. W Olivia Four swoje siedziby otworzył m.in. Generali, LOTOS Air‑BP, Acxiom, Atos czy Qumak  i Omida. W ubiegłym roku grono najemców kompleksu poszerzyło się o Avaus Marketing Innovations, Broadridge, Coleman Research, czy Grupę Nowy Styl.

Swoją działalność w Olivia Business Centre rozpoczął akcelerator biznesu O4, który zapewnia na 3 piętrach budynku Olivia Four pokoje o wielkości już od 16 mkw. oraz sale konferencyjne. Obecnie członkami klubu O4 jest ponad 30 firm oraz wielu przedsiębiorców korzystających ze strefy coworkingu.

Do jednych z najważniejszych wydarzeń zeszłego roku należy zaliczyć rozpoczęcie realizacji wieżowca Olivia Star. Pierwsza umowa w zakresie wynajmu powierzchni biurowej w tym obiekcie została zawarta z francuską firmą informatyczną Sii, która zajmie 6000 mkw.

Olivia Business Centre stanowi centrum trójmiejskiego biznesu, m.in. dzięki niemal 300 wydarzeniom dla pomorskich przedsiębiorców, które odbyły się w kompleksie. Wśród nich można wymienić m.in. InfoShare czy Startup Sauna. Z rezydentami centrum spotkały się znane postacie ze świata nauki, sportu i sztuki: Chris Niedenthal oraz Peter Vesterbacka.

Olivia Business Centre aktywnie współpracowała także z Uniwersytetem Gdańskim m.in. poprzez przekazywanie wiedzy studentom przez pracowników i ekspertów z firm będących rezydentami kompleksu. Ponadto w ubiegłym roku odbyło się szereg wydarzeń dla lokalnej społeczności, m.in. festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zbiórki krwi i Świąteczny Jarmark Natury. W kompleksie aktywnie działała również sportowa społeczność. W ligach piłki nożnej i siatkówki Olivia Sports najlepsze okazały się zespoły OSTC oraz Goyello. Centrum brało udział także w lokalnych wydarzeniach biegowych: Bieg Oliwski oraz Sztafetę Firm. Olivia Business Centre zaangażowało się również w inicjatywy promujące miasto, a także region, np. „Wybierz Gdańsk”, które zachęca ludzi w różnym wieku do rozpoczęcia lub kontynuowania kariery zawodowej w mieście.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz