Proton Office

EPAM rozwija się w Olivii

Koncern EPAM Systems w Olivia Business Centre obecny jest o 2014 r. Firma przedłużyła umowę najmu przestrzeni biurowej.

EPAM Systems rozwija się prężnie w Olivia Business Centre. Firma zajmie ponad 10 000 mkw., w tym prawie 8000 w nowo powstającym Olivia Prime. Przedłużenie umowy najmu dotyczyło budynku Olivia Four, zaś podpisanie nowego kontraktu obiektu Olivia Prime

W EPAM Systems wierzymy, że technologia definiuje sukces. Zatrudniamy specjalistów, którzy codziennie poszukują rozwiązań IT zmieniających biznes. W Gdańsku jesteśmy od 4 lat. Dynamika rozwoju naszej firmy w tym mieście jest imponująca. Stale zatrudniamy nowe osoby. Są to głównie inżynierowie, programiści, analitycy biznesowi, liderzy zespołów. Stąd też potrzeba większej powierzchni. Bardzo nas cieszy, że Olivia jest w stanie spełniać nasze wymagania w tym zakresie. Wierzymy, że Prime wpisze się doskonale w tempo zmian zachodzących w EPAM Systems – mówi Michał Krzepkowski, Senior Administrative Manager.

Olivia Prime składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków. Pierwsza cześć biurowca – trzon A o powierzchni 35 000 mkw. zostanie oddany do użytkowania jeszcze w tym roku. Z kolei rok później do użytku zostanie oddana Olivia Prime B (trzon B) o powierzchni 25 000 mkw. To połączenie sprawi, że najemcy będą mieli do dyspozycji prawie 4000 mkw. na jednej kondygnacji. Na każdym piętrze budynku znajdują się loggie, a na dachach duże tarasy dla pracowników. 

Z uwagi na skalę projektu, Olivia umożliwia najemcom bezproblemową ekspansję, tak w ramach jednego budynku, jak i całego centrum. Doskonałym przykładem jest tu dynamicznie rosnący EPAM Systems. Firma najpierw zajęła dwa piętra w Olivia Four, o teraz otwiera nowe, dwukondygnacyjne biuro w Olivia Prime. Następnie EPAM Systems będzie się rozwijał na równoległych piętrach w trzonie B tego samego budynku – mówi Jakub Jastrzębski, Senior Associate w Olivia Business Centre.

W kompleksie Olivia Business Centre realizowane są liczne projekty służące rozwojowi i integracji pracowników. Deweloper na różne sposoby stara się aktywizować najemców, w tym np. poprzez sport. Jednym z elementów integracyjnych promowanych w Olivii jest jachting. Wraz z powierzchnią biurowa udostępniliśmy EPAM Systems jacht regatowy w ramach Biznes Ligi Żeglarskiej, w której startuje też oczywiście załoga Olivii Business Centre – mówi Maciej Kotarski, dyrektor działu najmu Olivia Business Centre. – Wspólne żeglowanie integruje zespoły i fantastycznie buduje markę pracodawcy. Ścigamy się na identycznych jednostkach Delfia 24 - to wymagający jacht, no i ostro rywalizujemy ze sobą, ale zawsze fair play. Chęć pływania w regatach zgłosiło wiele osób z EPAM Systems, z różnych miast, a nawet krajów, gdzie mieszczą się oddziały Epam – dodaje. 

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz