Giant

W gdańskim biurowcu powstaje całoroczny ogród

|
Olivia Garden, źródło: materiały prasowe
Olivia Garden to innowacyjny projekt, który zostanie zrealizowany w największym polskim centrum biznesowym w Trójmieście. Docelowo w Olivia Business Centre ma się znaleźć kilkaset gatunków roślin. Posadzono już pierwsze tropikalne drzewo.

Well-being w biurze

Olivia Garden to wyjątkowe przedsięwzięcie. Będzie to niespotykana, bogata w różnorodną roślinność zielona przestrzeń, zapewniająca użytkownikom biurowca oraz klientom i partnerom biznesowym miejsce do odpoczynku i spokojnych rozmów. Jego projektantem jest pracownia Malinowski Design Urban & Landscape. Natomiast realizacją zajęła się pracownia Design Anatomy. W Olivia Garden zostanie posadzonych ponad 150 różnych gatunków roślin. Aktualnie pojawiło się już pierwsze drzewo tropikalne. Będzie to całoroczny ogród, dostępny bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Mają się tam znaleźć strefy relaksu wyposażone w odpowiednią infrastrukturę, taką jak ławki czy punkty gastronomiczne. Możliwość codziennego obcowania z przyrodą pozytywnie wpływa na naszą psychikę – pozwala się wyciszyć i zrelaksować, a także poprawia produktywność i kreatywność. Zielony ogród z pewnością więc będzie się cieszył zainteresowanie wśród użytkowników centrum biznesowego. Będzie on dostępny także dla mieszkańców Trójmiasta i turystów, którzy chętnie korzystają, chociażby z lokali gastronomicznych czy imponującego tarasu widokowego znajdującego się na najwyższym piętrze biurowca Olivia Star.

Chcieliśmy oddać w ręce Rezydentów Olivia Business Centre przestrzenie, które staną się ich ulubionymi miejscami spotkań prywatnych i służbowych, do codziennej pracy, ale również wyciszenia się i skupienia w otoczeniu egzotycznej roślinności. Natura doskonale wpływa na dobrostan człowieka, a nasz ogród będzie w zasięgu ręki niezależnie od pory roku – mówi Krzysztof Król z Olivia Business Centre. – Olivia Garden jest częścią projektu well-being, który od lat wdrażany jest na terenie Olivii Business Centre. W jego ramach latem odbywają się spotkania Rezydentów na patio, prowadzone są cieszące się olbrzymią popularnością sekcje sportowe, organizowane są wystawy obrazów, fotografii czy rzeźby. Olivia to silna i aktywna społeczność, która już nie raz pokazała swoją wartość. Po zniesieniu obostrzeń ogród będzie ogólnodostępny i z przyjemnością powitamy w nim wszystkich zainteresowanych gości, aby również oni mogli się tu dobrze poczuć – dodaje.

 

Centrum biurowe z potencjałem

Warto wspomnieć, że Olivia Business Centre to największe centrum biurowe w Polsce, wyróżniające się nowoczesnością i wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Na powierzchni 175 000 m kw. znalazły się nie tylko siedziby firm takich jak: Amazon, Bayer, Deloitte, Fujifilm, EPAM czy Nordea, ale także liczne restauracje i kawiarnie, żłobek, przedszkole i 2 szkoły, klub fitness, centrum medyczne, gabinet stomatologiczny czy jedna z największych przestrzeni coworkingowych w Polsce. Odbywa się tam również wiele wydarzeń biznesowych, kulturalnych i edukacyjnych. Projekt został wyróżniony certyfikatem BREEAM na poziomie very good oraz excellent. Powstający całoroczny ogród Olivia Garden z pewnością dodatkowo podniesie jego walory estetyczne oraz ekologiczne.


0.0
Napisz pierwszy komentarz